INICIJATIVA U ALIBUNARU: Traže da ulica ponese ime sportskog radnika Tiberija Gerge
U OPŠTINU Alibunar ovih dana je stigla inicijativa da se jednoj ulici, trgu ili novoizgrađenoj fiskulturnoj sali u tom mestu da ime istaknutog sportskog radnika Tiberija Gerge.
Foto: J.J.Baljak
Inicijativu je poslao bivši rukometaš, a danas sportski novinar Doru Barba iz Pančeva, koji je u obrazloženju naznačio da je Gerga bio atletičar, gimnastičar, rukometaš i vrsni pedagog, koji je bio zadužen za razvoj tih sportova u Alibunaru.
- Bio je reprezentativac Jugoslavije u atletici, a 1972. godine je nosio olimpijsku baklju kada je ona prolazila kroz našu opštinu na putu za Minhen. Osnovao je i žensku gimnastičarsku ekipu u Alibunaru, bio igrač i trener rukometnog kluba „Budućnost“, a kao vrsni pedagog izveo je mnoge generacije uspešnih sportista – obrazložio je Barba.
Podsetio je i na to da je Gerga bio glavni organizator tradicionalnih sportskih sletova povodom Dana mladosti.
U lokalnoj samoupravi nam je rečeno da su nedavno završili proces davanja imena ulicama i trgovima, ali da će svakako razmotriti ovu inicijativu, jer i oni smatraju da je Gerga zaslužio da mu se na taj način oda počast.
Preporučujemo
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio
BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.
02. 12. 2025. u 12:35
Komentari (0)