TRADICIONALNO PLIVANJE: U Kikindi trka za časni krst na Starom jezeru sedmu godinu uzastopno
RONILAČKI klub „Orka“ u saradnji sa crkvenom opštinom Kikinda će na Bogojavljanje, 19. januara, sedmu godinu uzastopno, organizovati tradicionalno plivanje za Časni krst.

R.Šegrt
Plivači će se takmičiti na Starom jezeru, tačno u podne. Prijavljivanje kandidata je do 17. januara, svi učesnici moraju da imaju izveštaj lekara sportske medicine ili opšte prakse da su potpuno zdravi.
Iako se radi o otvorenom prostoru, broj posetilaca biće ograničen, najavili su iz „Orke“.
Temperatura vode na Starom jezeru, za sada je pogodna za plivanje. Prošle godine na istom mestu plivalo je 25 takmičara.

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte
PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.
30. 09. 2025. u 20:58

"ZAŠTO MI PIPAŠ ŽENU?" Ovako je počela tuča na svadbi u Gornjem Milanovcu, nasrnuli na doktora (VIDEO)
SVADBENO veselje u Gornjem Milanovcu pretvorilo se u haotičnu scenu kada je došlo do nesvakidašnjeg incidenta.
30. 09. 2025. u 16:10

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (0)