SAHRANJEN DOKTOR JOVOVIĆ: Lekar koji je poginuo u saobraćajnoj nesreći od danas počiva na Gradskom groblju u Loznici
PRIMARIJUS Dr Siniša Jovović (57), ugledni srpski psihijatar, višegodišnji načelnik Psihijatrijskog odeljenja Opšte bolnice u Loznici, kao i sudski veštak, koji je, juče poginuo kod lozničke firme „Velkom“, na drumu Loznica - Šabac, od danas počiva na Gradskom groblju u Loznici.
Foto: Lozničke novosti
Na večni počinak ga je, pored kolega, prijatelja, srodnika, poznanika, pacijenata, ispratili njegovi najdraži, majka Dušanka, sinovi Jovan i Pavle, supruga Snežana, braća Miloš i Obren sa porodicama...
- Voleo sam ga kao svoju decu, Siniša je to dobro znao, uvek se radovao našim susretima, zračio je nekom ljudskom toplinom, svojvestnom, čini mi se samo njemu - kaže Mišo Jović, teča dr Jovovića.
- Bio je rođen za lekara, naročito za psihijatra, čitav život je učio, usavršavao se i samo je on znao koliko je takav način življenja i rada težak, uz sve ono što život prati i što čoveka šiba. Bio je i ostaće zauvek naš ponos.
Jovovićevi roditelji doselili su se davno iz Crne Gore u Vukov zavičaj, gde su odlično primljeni i prihvaćeni. Dr Jovovića su voleli mnogi ljudi i on njih.
Velika tuga je među zaposlenima u Opštoj bolnici u Loznici i Domu zdravlja sa kojima je godinama radio, sarađivao, družio se i gde su jedni drugima pomagali i kao kolege i kao drugovi i prijatelji.
Opelo i sahrana bili su na groblju u Loznici, gradu koji je, svim srcem, voleo i čijim je stanovnicima, i kao stručnjak u toj važnoj grani medicine i, kao sugrađanin, ostao u nejlepšem sećanju. Bio je veliki borac protov narkomanije i na tu temu je, više puta, pored ostalog, govorio za „Večernje novosti“, kao ličnost od znanja i umeća.
Preporučujemo
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
ŠOK: "Ameri NISU spašavali pilota - KRALI su obogaćeni uranijum! Katastrofa za Vašington"
BAGEJ je nazvao operaciju spasavanja katastrofom za Vašington, jer iranska vojska tvrdi da su njene snage uništile dva helikoptera Crni jastreb i dva vojno-transportna aviona C-130.
06. 04. 2026. u 19:11
Komentari (0)