ZIMSKE SLUŽBE MORAJU DA SARAĐUJU: Neophodna koordinacija u čišćenju puteva od snega
GOTOVO da nema zime da naše putare ne iznenadi sneg, a još uvek se svi sećamo smetova i zavejanih putnika na severu Vojvodine od pre nekoliko godina.
Foto: J. L.
Da se takve situacije ne bi ponavljale neophodna je sinhronizacija u radu između zimskih službi koje održavaju lokalne puteve i onih kojima je taj posao poverilo preduzeće „Putevi Srbije“.
Zbog uočenih problema širom Vojvodine posao korodinacije službi na sebe je preuzeo Pokrajinski sekretarijat za energetiku, građevinarstvo i saobraćaj.
-Subotica je dobar primer sinhronizacije a dogovorili smo se da lokalni štab zimske službe bude u svakodnevnoj komunikaciji i koordinaciji sa državnim punktovima a najvažniji zadatak je zajedničko delovanje ukoliko dođe do ozbiljnijih padavina – objasnio je Zoran Tasić, zamenik pokrajinskog sekretara za energetiku, građevinarstvo i saobraćaj .
– Nismo imali velikih problema u Subotici, ali su se dešavali u manjim opštinama gde su državni putevi drugog ili trećeg prioriteta. Bilo je slučajeva da se počiste putevi prvog i drugog reda, lokalne, a da bude kašnjenja prilikom čišćenja državnih puteva.
Planom i programom rada Zimske službe Subotice predviđeno je održavanje 127 kilometara prigradskih ulica i isto toliko gradskih ulica, kao i 2.7 kilometara ulica u zaštićenom delu Parka prirode „Palić“. Tu su i pešačke, biciklističke staze i šetališta. O prohodnosti državnih saobraćajnica brine kompanija „Vojput“.
BRUTALAN NAPAD IRANA NA AMERIČKI RATNI BROD: Pogledajte kako je to izgledalo, odjeknula ogromna eksplozija (VIDEO)
IRAN objavio snimak napada na američki ratni brod u vodama UAE.
11. 05. 2026. u 11:54
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
BRAĆO SAVEZNICI, ŠTA TO RADITE? Rusi besni, Putin upozorava: "I Ukrajina je htela u EU, vidite šta joj se desilo - bolje održite referendum"
"PRATIMO posledice dešavanja oko Ukrajine. A gde je to počelo? Sa težnjom Ukrajine da se pridruži Evropskoj uniji."
10. 05. 2026. u 17:21 >> 17:33
Komentari (0)