VAKCINU PRIMILA I GRADONAČELNICA: Nastavljena masovna imunizacija u Kruševcu
GRADONAČELNICA Kruševca Jasmina Palurović primila je danas kinesku vakcinu “Sinofarm” na jednom od punktova u Hali sportova.

Foto: Gradska uprava
Zajedno sa njom,vakcinisani su i Aleksandar Jovanović, zamenik gradonačelnika, načelnik Gradske uprave Ivan Anđelić i zamenik načelnika Vesna Anđelić,kao i zaposleni u Gradskoj upravi.
- Izuzetno je bitno za sve građane da se vakcinišu, kako bi zaštitili sebe i svoje porodice od bolesti koja je, na žalost odnela i mnoge živote-napominje gradonačelnica Jasmina Palurović.- Takođe, to je i jedini put postizanja tzv. kolektivnog imuniteta, kako bi brojka zaraženih na nacionalnom nivou počela da pada.

Foto: Gradska uprava
Gradonačelnica Kruševca podvlači da je zadovoljna odzivom sugrađana na poziv da se zaštite vakcinom, i poziva one koji to još nisu uradili da se prijave putem portala eUprave i izaberu jednu od ponuđenih pet vrsta vakcina.

Foto: S. Babović
- Do sada je oko 11 000 Kruševljana primilo prvu dozu vakcine, a revakcinacija je 21 dan nakon vakcinacije-napominje dr Marina Kostić,direktorka Doma zdravlja.-Sa davanjem prvih vakcina u Kruševcu počelo se 19.januara, a od sutra kreće i revakcinacija. Očekuje se i dopremanje ruske vakcine „ Sputnjik“.

Foto: S. Babović
Masovna vakcinacija u okviru borbe protiv epidemije KOVID-19 nastavlja se danas i na drugim punktovima u Kruševcu.Samo u Hali sportova,koji predstavlja najveći punkt angažovano je 14 lekara i 28 medicinskih sestara,kao i brojni volonteri Doma zdravlja i Crvenog krsta.
Preporučujemo

NASTAVLjA SE MASOVNA VAKCINACIJA: Od sledeće sedmice imaćemo još više vakcina
07. 02. 2021. u 12:19

UGLEDNI AMERIČKI MAGAZIN FORBS: Srbija postaje svetski šampion u vakcinaciji!
06. 02. 2021. u 08:02

BUKTI RAT NA ULICAMA EVROPSKOG GRADA: Napadnuta vozila sa decom, odjekuju pucnji i suzavac (VIDEO)
OKO 100 maskiranih napadača koji su mahali metalnim šipkama i Molotovljevim koktelima napali su automobile na auto-putu i sukobili se sa policijom u centralnom francuskom gradu Limožu.
20. 07. 2025. u 10:03

ŠOK PRIZOR NA EVZONIJU: Čovek stigao na granicu u ovo vreme, nema žive duše! Evo kada da krenete put Grčke
LETNjI odmor za mnoge građane Srbije i regiona započinje u beskrajnom redu na graničnom prelazu Evzoni, na ulazu iz Severne Makedonije u Grčku.
20. 07. 2025. u 11:15

Naučnici ajkulama spustili mrtvu kravu na 1.629 metara dubine - nisu mogli da veruju šta su ribe uradile (VIDEO)
"TO POKAZUJE strategiju preživljavanja kod vrsta koje se ne hrane usamljeno."
14. 07. 2025. u 13:06
Komentari (0)