ZAGAĐEN VAZDUH U KRALJEVU: Čak šest dana povišena koncentracija PM-10 čestica
U PERIODU od 1. do 7. februara u Kraljevu je čak šest dana bila prekoračena koncentracija frakcije PM-10 suspendovanih čestica u vazduhu.
Foto:G.Šljivić
Po indeksu kvaliteta, vazduh u gradu na Ibru pet dana bio u kategoriji jako zagađen, a jedan dan u kategoriji zagađen.
U saopštenju Odseka za zaštitu životne sredine Odeljenja za inspekcijske poslove kraljevačke Gradske uprave, građanima se preporučuje izbegavanje fizičke aktivnosti u spoljašnjoj sredini, skraćivanje boravka na otvorenom, preusmeravanje obavljanja uobičajenih aktivnosti u zatvoreni prostor dok se ne poboljša kvalitet vazduha.
Preporuke se, kako se navodi u saopštenju, odnose na celokupnu populaciju, a posebno na osetljive grupe – starije osobe, decu i osobe sa oboljenjima srca i pluća.
Merenja kvaliteta vazduha u Kraljevu obavlja ovdašnji Zavod za javno zdravlje kao akreditovana ustanova za ove poslove, a osim na sajtu Zavoda, rezultati merenja kvaliteta vazduha svakodnevno se objavljuju i na zvaničnom sajtu grada Kraljeva.
Preporučujemo
REGISTROVANO 65 NOVOOBOLELIH: Nestabilna epidemiološka situacija u Kraljevu
10. 02. 2021. u 16:01
DOLAZAK PO POZIVU: Kraljevčani od utorka primaju drugu dozu vakcine protiv kovida
09. 02. 2021. u 13:26
"SRPSKA SE TRUBA S KOSOVA ČUJE" ZA POBEDNIKA MATEJU: Oboren rekord na Gazivodama - Stotine mladića i devojaka plivalo za Časni krst (VIDEO)
PLIVANjE za Časni krst održano je tradicionalno na jezeru Gazivode. Ovogodišnji pobednik je Mateja Kasalović.
19. 01. 2026. u 13:55
KALINKA JE IMALA 14 GODINA KAD JE BRUTALNO UBIJENA: Otac 30 godina istraživao zločin, svi ga smatrali ludim - prava istina je šokirala svet!
ANDRE Bamberski je penzioner, a tri decenije života je posvetio razotkrivanju smrti svoje ćerke.
19. 01. 2026. u 13:58
MIRA ADANjA POLAK PRODALA SVU IMOVINU Nije ostalo ništa: "Sve što je moglo da se proda, prodala sam..."
PRIVATNOST nikada nije delila sa širokim auditorijumom...
20. 01. 2026. u 09:05
Komentari (0)