PREMA dnevnim podacima ovdašnjeg Zavoda za javno zdravlje, od ukupno 287 testiranih uzoraka brisa sa teritorije Kraljeva - 123 PCR i 164 antigen metodom, na kovid-19 pozitivno je 46, saopštio je Gradski krizni štab.
Osnovna škola „Jovan Jovanović Zmaj“ u Vranju ove godine biće jedan od domaćina naučno-edukativnog događaja – Noći istraživača, koji organizuje Fakultet za fizičku hemiju Univerziteta u Beogradu i Institut za molekularnu genetiku i genetsko inženjerstvo u Beogradu, preko projekta „Sience Scool“.
U okviru obeležavanja Dana grada Kraljeva - Kraljevdana, na Atletskom stadionu kraj Ibra i obližnjim sportskim terenima, 3. oktobra prvi put će istovremeno biti održane dve tradicionalne manifestacije – Trka za srećnije detinjstvo i Sajam sporta.
PETROVAC NA MLAVI – U subotu, 27. septembra, Planinarsko društvo „Gornjak“ u Petrovcu na Mlavi, pripremilo je pešačku stazu radi obeležavanja međunarodnog Dana pešačenja.
PČELARI sa teritorije paraćinske opštine sedmi put će se sutra okupiti na događaju nazvanom „Dan meda“ koji organizuje tamošnje pčelarsko udruženje „Grza“.
Komentari (0)