UKIDA SE TERETNI SAOBRAĆAJ: Počinje eksproprijacija za saobraćajnicu od Gornjeg Milanovca do petlje Takovo

В. И.

24. 02. 2021. u 19:20

SVE je spremno za izgradnju pristupne saobraćajnice Gornji Milanovac – petlja Takovo, nakon što je Vlada Srbije donela Zaključak o utvrđivanju javnog interesa za eksproprijaciju, adminstrativni prenos i nepotpunu eksproprijaciju nepokretnosti. Ova deonice, koja će povezati Gornji Milanovac sa auto-putem “Miloš veliki” označen je kao objekat od posebnog značaja za Republiku Srbiju.

УКИДА СЕ ТЕРЕТНИ САОБРАЋАЈ: Почиње експропријација за саобраћајницу од Горњег Милановца до петље Таково

Foto: Opština

Krajnji korisnik eksproprijacije je Javno preduzeće „Putevi Srbije“ – kaže Dejan Kovačević, predsednik opštine Gornji Milanovac i nagalašava da je ovim Zaključkom u potpunosti omogućen početak postupka eksproprijacije.

Kovačević podseća da će novom pristupnom saobraćajnicom biti ukinut teretni saobraćaj kroz centar opštine, kako bi firme na adekvatan način koristile auto-put.

Planom detaljne regulacije biće predviđena izgradnja 4,7 kilometara puta, kao i rekonstrukcija postojećeg puta u dužini od 5,3 kilometra.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - Smradovi su preko Drine prešli - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio

ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio

BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.

02. 12. 2025. u 12:35

Komentari (0)

RUSIJA NA NOGAMA: Putin otkrio kakvo je stanje na frontu