BRIGA O ZAŠTITI VERSKE I KULTURNE BAŠTINE: Direktor Kancelarije za KiM razgovarao sa igumanijom Pećke Patrijaršije
DIREKTOR Kancelarije za Kosovo i Metohiju dr Petar Petković razgovarao je danas (u utorak) sa igumanijom manastira Pećka patrijaršija, mati Haritinom.
Foto: Kancelarija za KiM
Kako se navodi u saopštenju Kancelarije za KiM ,Petković je igumaniji Haritini preneo brigu Kancelarije i svoju lično bojazan za zaštitu verske i kulturne baštine na KiM i istakao projekte koje Kancelarija sprovodi na njihovoj obnovi, promociji i zaštiti.
-Tokom iskrenog i otvorenog razgovora, Petković se sa mati Haritinom dotakao i pitanja bezbednosti sestrinstva Pećke patrijaršije i izazovima sa kojima se one svakodnevno susreću. Direktor je igumaniji Haritini čestitao izbor novog patrijarha, njegove svetosti gospodina Porfirija pod čijom upravom je i stavropigijalni manastir Pećka patrijaršija, duhovno sedište srpskih patrijarha-navodi se u saopštenju Kancelarije za KiM i dodaje da se na sastanku razgovaralo i o epidemiološkoj situaciji na Kosovu i Metohiji i na koji način Kancelarija može da pomogne u odgovoru na posledice pandemije virusa Kovid 19.
Sastanku u Palati „Srbija“ prisustvovao je i dr Dušan Jovović, pomoćnik direktora zadužen za brigu o kulturnom nasleđu i saradnju sa SPC.
Preporučujemo
PRVI MATURANTI SPORTSKOG ODELjENjA: Vršačka gimnazija uspostavila saradnju sa DIF-om
07. 04. 2026. u 19:41
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
ŠOK: "Ameri NISU spašavali pilota - KRALI su obogaćeni uranijum! Katastrofa za Vašington"
BAGEJ je nazvao operaciju spasavanja katastrofom za Vašington, jer iranska vojska tvrdi da su njene snage uništile dva helikoptera Crni jastreb i dva vojno-transportna aviona C-130.
06. 04. 2026. u 19:11
Komentari (0)