PREMINULO ČETVORO KRALJEVČANA Dr Čekanac: Situacija će se narednih dana još pogoršati
OD ukupno 389 testiranih uzoraka brisa sa teritorije Kraljeva, od kojih 124 PCR i 265 antigen metodom, na kovid-19 pozitivno je 112. Lošu epidemiološku situaciju zaokružuje podatak da je tokom minulih 24 sata od posledica korone preminulo još četvoro kovid pacijenata iz grada na Ibru.

Foto: G.Šljivić
Ovo je izjavio epidemiolog prof.dr Radovan Čekanac, koordinator za zdravstvena pitanja kraljevačkog Gradskog kriznog štaba.
- Od početka epidemije u Kraljevu je preminulo ukupno 215 građana, a samo od novembra prošle godine 175. To su veoma visoke cifre. I u bolnici polako prelazimo 50 odsto kapaciteta, a prema mojoj prognozi epidemiološka situacija će se narednih dana još pogoršati - rekao je prof.dr Čekanac.
U Kraljevu je od 18. februara koronom zaraženo 1.319 građana, dok je od izbijanja epidemije do sada ukupno registrovano 13.196 slučajeva infekcije.
- Uz očigledno nepoštovanje epidemioloških mera, primećeno je i da je oslabljen imunitet onih koji su već preležali kovid tako da, ako smo u decembru imali imunitet od 75 odsto, sada smo opet na početku. Asimptomstski slučajevi ranije nisu oboljevali, ali sada imamo i takve situacije – naglasio je Čekanac.
U kraljevačkoj Opštoj bolnici „Studenica“ hospitaloizovano je 62 kovid pacijenata od kojih je na intenzivnoj nezi zbrinuto 10 - šestoro na respiratoru i troje na neinvazivnoj ventilaciji. Kako je saopšteno, u ovoj ustanovi je tokom proteklih 24 sata preminulo ukupno petoro pacijenta od kojih je četvoro sa teritorije Kraljeva, 13 je novoprimljenih, a petoro otpušteno sa bolničkog lečenja. U navedenom periodu u Kovid ambulanti obavljeno je 150 pregleda.
Preporučujemo

KORONA NE POSUSTAJE U KRALjEVU: Još 95 novoobolelih, preminuo jedan pacijent
01. 03. 2021. u 14:50

EPIDEMIJA NE POSUSTAJE: Na teritoriji Kraljeva 103 novoobolela pacijenta
28. 02. 2021. u 17:20

U GRADU NA IBRU TESTIRANO 339, POZITIVNO 87 UZORAKA: Preminulo troje Kraljevčana
24. 02. 2021. u 16:27

KREMLj OBJAVIO USLOVE ZA SASTANAK PUTINA I ZELENSKOG: Prvo mora ovo da se dogodi!
SUSRET ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog i predsednika Rusije Vladimira Putina je moguć ukoliko delegacije Ukrajine i Rusije postignu određene dogovore, izjavio je portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov u obraćanju novinarima.
17. 05. 2025. u 11:48

AMERIČKI MEDIJI OTKRIVAJU: Rusiju će na pregovorima u Istanbulu predstavljati ova dva zvaničnika
VISOKI bivši zvaničnik Kremlja, koji je želeo da ostane anoniman zbog osetljivosti teme, rekao je da će Rusiju na predstojećim pregovorima u Istanbulu predstavljati ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov i savetnik predsednika za spoljnu politiku, Jurij Ušakov, objavio je list Vašington post.
14. 05. 2025. u 09:19

"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
16. 05. 2025. u 13:39
Komentari (0)