ŠKOLE UČE I - ŠTEDE: Veća energetska efikasnosti u kragujevačkim obrazovnim ustanovama
REKONSTRUKCIJA dvadesetak osnovnih i srednjih škola na području Kragujevca je tokom proteklih šest godina koštala oko 320 miliona, za koliko je obnovljena stolarija, urađeni novi sistemi grejanja, obezbeđeni bolji uslovi za rad.

Foto GU u Kragujevcu
Gradski menadžer zadužen za energetiku Ana Radojević kaže da su obezbeđeni i novi projekti za obnovu škola, a ukupna vrednost radova je oko 150 miliona dinara. Osim gradskih, izolacija se - uz zamenu stolarije i osavremenjivanje sistema za grejanje - postavlja i u obrazovnim ustanovama u prigradskom delu, te po kragujevačkim selima.

Ana Radojević, Foto Gradska uprava
- Ovo je posebno važno za pojedine seoske škole koje će iz upotrebe konačno moći da izbace takozvane bubnjare - precizira Ana Radojević, napominjući i to da je u toku energetska sanacija zgrade OŠ "Prota Stevan Popović" u selu Čumić, sagrađena još 1930.
Rekonstruiše se i OŠ "Radoje Domanović", a odobrene su i obnove kragujevačke OŠ "Mirko Jovanović" i OŠ "Natalija Nana Nedeljković" u prigradskom naselju Grošnica.
SOLARNA ELEKTRANA U VRTIĆU "ZEKA"
U VRTIĆU "Zeka" je predviđena izgradnja male solarne elektrane. U Gradskoj upravi kažu da je prvobitna ideja bila da se struja proizvodi samo za potrebe ovog obdaništa, ali se otišlo i korak dalje, pa su - u dogovoru sa ovdašnjom "Elektrošumadijom" - obezbeđene dozvole za to da se višak električne energije prodaje na tržištu.
Polovinu novca za ove projekte je obezbedilo Ministarstvo rudarstva i energetike, a ostatak Gradska uprava. Dosadašnje projekte je finansirala Kancelarije za upravljanje javnim ulaganjima, uz nadležna ministarstva i Nemačku razvojnu banku.
Iz Gradske uprave navode primer OŠ "Stanislav Sremčević" čija je obnova završena 2017. Dotad su obavezni troškovi iznosili oko 15, a sada su svedeni na - devet miliona!

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

"PREVARILA SAM SVAKOG PARTNERA!" Ispovest Jelene Karleuše
"JA sam svakog partnera volela, ali volela sam i ovog sa kojim sam ih prevarila. "
19. 10. 2025. u 09:39
Komentari (0)