VENCI PRVOJ ŽRTVI NATO BOMBARDOVANJA: Sećanje na zastavnika Radovana Medića
ZASTAVNIK Radovan Medić,iz Sombora, bio je prva žrtva NATO bombardovanja 24. marta 1999. godine u Srbiji,a poginuo je od projektila na radnom mestu na aerodromu.
Foto: J.B.
U znak sećanja i poštovanja, na spomenik Mediću vence i cveće položili su članovi porodice i prijatelji, delegacija Grada Sombora, delegacija Vojske Srbije,odnosno Prvog centra za obuku u ovom gradu, Komande 224 centra za elektronska dejstva Batajnica, članovi jedinice kojoj je pripadao zastavnik Medić. Na Spomenik žrtvama ratova 1990-1999. godine venac su zajednički položili delegacija Grada Smbora i Prvog centra za obuku VS.
- Mi ne možemo da zaboravimo, ne možemo da promenimo prošlost, ali dugujemo veliko poštovanje i veliku zahvalnost svim žrtvama koje su tada pale, u tih nesrećnih 78 dana i noći teških za našu zemlju i za naš grad. Na ovakav način sećanje se prenosi i na mlađe generacije, da se čuva, da se nikad ne zaboravi - poručila je zamenica gradonačelnika Sombora Ljiljana Tica.
Aerodrom u Somboru gađan je 16 puta i to sa 194 projektila.
Preporučujemo
BRUTALAN NAPAD IRANA NA AMERIČKI RATNI BROD: Pogledajte kako je to izgledalo, odjeknula ogromna eksplozija (VIDEO)
IRAN objavio snimak napada na američki ratni brod u vodama UAE.
11. 05. 2026. u 11:54
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
BRAĆO SAVEZNICI, ŠTA TO RADITE? Rusi besni, Putin upozorava: "I Ukrajina je htela u EU, vidite šta joj se desilo - bolje održite referendum"
"PRATIMO posledice dešavanja oko Ukrajine. A gde je to počelo? Sa težnjom Ukrajine da se pridruži Evropskoj uniji."
10. 05. 2026. u 17:21 >> 17:33
Komentari (0)