ZA SIGURNIJE VODOSNABDEVANJE VRŠCA: Posle 57 godina komunalci rekonstruišu rezervoar u Milana Tepića
REKONSTRUKCIJA leve komore rezervoara pijaće vode u Ulici Milana Tepića u Vršcu, koja je započeta početkom ove godine, stigla je do faze betoniranja, koja se radi na mnogo savremeniji način, zahvaljujući čemu će i sam posao biti mnogo brže završen.

Foto: Grad Vršac
Prema rečima Jovana Kneževića, direktora JKP „Drugi oktobar“, ranije se to radilo po 20 sati, a sada će zbog bolje opreme betoniranje trajati svega pet do šest sati.
-Ovaj posao, zbog tehnologije, mora biti odrađen u kontinuitetu, bez prekidanja. Nakon toga sledi testiranje vodonepropusnosti komore, u trajanju od 72 sata – objašnjava Knežević.
Rok za završetak svih radova je 11. jun, a ukupna vrednost investicije je 25 miliona dinara, koje komunalci sami finansiraju.
-Rezervoar, koji se sastoji iz dve komore, izgrađen je 1964. godine i veoma je važan za stabilno snabdevanje pijaćom vodom većeg dela grada. Pre nekoliko godina rađena je rekonstrukcija desne komore, zbog naprslina koje su nastale usled sleganja terena i prodora žila okolnog drveća. Pre tri godine smo iste probleme uočili i na levoj komori, koja od tada nije bila u funkciji – obrazlaže Knežević zašto su ušli u ovu kapitalnu investiciju.
On je najavio i da će u toku godine, u saradnji sa lokalnom samoupravom i Kancelarijom za javna ulaganja, zameniti i rekonstruisati delove vodovodne mreže.
Preporučujemo

RADOVI U NOVOSADSKOM NASELjU PODBARA: Izmenjen saobraćaj u ulici Bele Njive
01. 04. 2021. u 12:57

RADOVI U CENTRU: Ulica 15. oktobra u Požarevcu zatvorena za saobraćaj
01. 04. 2021. u 10:53

VUČIĆ OBJAVIO VIDEO NA INSTAGRAMU: Srbija se gradi na svakom koraku! (VIDEO)
01. 04. 2021. u 09:48

RADOVI NA AUTOPUTU E - 75: Zauzeće zaustavne saobraćajne trake, u smeru Niš - Beograd
01. 04. 2021. u 09:21

RUSKI AMBASADOR: Ako NATO to uradi, izbiće rat
AKO NATO obori ruski avion, to će značiti vojni sukob, izjavio je ambasador Rusije u Parizu Aleksej Meškov.
25. 09. 2025. u 16:04

RUSI NAPALI SEVERNO OD KIJEVA: Desetine hiljada ljudi bez struje i vode, Ukrajinci besni zbog nedostatka odbrane
RUSKI dronovi gađali su u četvrtak, 25. septembra, ključnu infrastrukturu u gradovima Černigov i Nižin na severu Ukrajine, ostavivši desetine hiljada stanovnika bez struje i vode.
25. 09. 2025. u 16:56

ŠOKANTNI DETALjI UBISTVA HRVATSKOG POLITIČARA Zakucali se u njega kolima, pa ga izrešetali - smrt nasred puta i trojica uhapšenih (VIDEO)
"USLEDILA je brza intervencija policije tokom koje je pronađen 33-godišnjak, nakon čega su uhvaćene još dve osobe."
24. 09. 2025. u 13:56
Komentari (0)