PRIJAVE ZA PRVAKE ONLAJN: U klupama 66.864 malih đaka

Б.Б.

02. 04. 2021. u 16:11

ZA upis u prvi razred osnovnih škola već se prijavilo 14 odsto roditelja. Od septembra u klupe će sesti 66.864 predškolca. Iako je zvanično upis počeo 1. aprila, onlajn prijavljivanje putem portala "eUprave" traje od 22. marta.

ПРИЈАВЕ ЗА ПРВАКЕ ОНЛАЈН: У клупама 66.864 малих ђака

Foto: V. Danilov

Prema rečima Branka Ružića, ministra prosvete, nauke i tehnološkogr razvoja, testiranje dece će biti organizovano u školama, uz poštovanje epidemioloških mera.

 Roditelji su, zahvaljujući procesu digitalizacije, oslobođeni pribavljana dokumentacije, a za to su zadužene škole.

Za upis je potrebno - izvod iz matične knjige rođenih, uverenje o prebivalištu, potvrda lekara da je dete sposobno za polazak u školu, kao i uverenje o predškolskom obrazovanju.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PLJESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.

14. 10. 2025. u 13:06

Komentari (0)

SPEKTAKL NA ENFILDU: Posrnuli Liverpul u panici, Junajted gleda na to kao šansu za veliki povratak!