MOGUĆI KRATKOTRAJNI PREKIDI: Vlasotinčani dobili tehničku vodu iz vodovoda
SVI korisnici usluga vlasotinačkog JKP „Vodovod“ trenutno imaju uredno vodosnabdevanje, jer su uvažili apel nadležnih da racionalno koriste tehničku vodu.
Foto: OU Vlasotince
Direktor vlasotinačkog JKP „Vodovod“ Zvonko Ilić ističe da je, zbog smanjenog kapaciteta crpne stanice, i dalje može da dođe do pada pritiska u vodovodnim instalacijama kao i do kratkotrajnih prekida u isporuci vode.
Leskovački Zavod za javno zdravlje će izvršiti vanredno uzorkovanje vode, a građani je mogu koristiti samo kao tehničku sve do laboratorijske potvrde o njenoj higijenskoj ispravnosti.
Do tada snabdevanje vodom za piće i kuvanje vršiće se, kako i do sada, iz pet cisterni. Dve se nalaze na platoima ispred zgrade lokalne samouprave i Doma zdravlja, a tri kruže Vlasotincem i njegovom okolinom.
Do prekida u vodosnabdevanju je došlo zbog havarije na pumpama uz pomoć kojih sirova voda stiže u postrojenje za njenu preradu. Nakon remonta jedne od dve pumpe postignut je protok vode od 48 litara u sekundi što je za 17 litara manje od optimalnog.
U vlasotinačkom komunalnom preduzeću još kažu da je na drugoj pumpi „stradalo jedno radno kolo“ zbog čega će morati da se remontuje u Nišu. Uporedo sa tim radi se i na nabavci nove pumpe. Do havarije je došlo zbog velike količine peska u crpilištu što je posledica oštećenja vodozahvata nastalog u vreme januarskih poplava.
Preporučujemo
PESAK IZAZVAO HAVARIJU NA PUMPAMA: Neizvesno kada će Vlasotinčani dobiti vodu
02. 04. 2021. u 14:01
DVA DANA BEZ VODE ZA PIĆE: Muke zbog radova na crpilištu u Vlasotincu
02. 04. 2021. u 07:39
PODRŠKA RASELjENIMA SA KOSOVA U ĆUPRIJI: Građevinski materijal za završetak četiri kuće
05. 03. 2026. u 16:47
IRAN LANSIRAO RAKETE SA BOJEVOM GLAVOM OD JEDNE TONE: Tvrde da su pogodili aerodrom u srcu Tel Aviva (VIDEO)
IRANSKI Korpus islamske revolucionarne garde tvrdi da je jutros lansirao balističke rakete sa eksplozivnim bojevim glavama od jedne tone na aerodrom Ben Gurion u Tel Avivu.
05. 03. 2026. u 13:12
RUTEU STIGLA OŠTRA PORUKA ČLANICE NATO: Ko kaže da većina podržava udare na Iran?
ŠPANSKA ministarka odbrane Margarita Robles oštro je danas odbacila tvrdnju generalnog sekretara NATO-a Marka Rutea da postoji "široka podrška" članica saveza ratu koji američki predsednik Donald Tramp vodi protiv Irana.
05. 03. 2026. u 12:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)