JEDAN PREMINUO, U IZOLACIJI 104 OSOBA: Epidemijska situacija u Pirotskom okrugu i dalje nepovoljna
NA području Pirotskog okruga do sada je vakcinisano 19.924 osoba, a obe doze primilo je 15.187 građana, kojima su na raspolaganju sve vakcine. Danas do 14 časova registrovano je još 38 novoobolelih, a u Opštoj bolnici gde je na kovid jedinici 43 bolesnika, jedna osoba je preminula.
FOTO: V. Ćirić
Kako u svom izveštaju navodi pirotski ZZJZ, na testiranje je poslato 26 sumnjivih uzoraka.
U kovid ambulanti pirotskog Doma zdravlja, obavljeno je 254 pregleda, od kojih je 53 prvih, a 201 kontrolni pregled. Od početka epidemije na području okruga preminulo je 209 građana. Mera kućne izolacije, danas je naložena za 104, a ukinuta za 69 građana, kod kojih su potvrđeni kontakti.
Lekari Centra za kontrolu i prevenciju bolesti pirotskog ZZJZ procenjuju da je epidemijska situacija u okrugu i dalje nepovoljna, da je cirkulacija virusa u populaciji i dalje visoka, i da je shodno tome neophodno poštovati sve propisane mere i odazvati se masovnoj imunizaciji.
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)