POSLE SEČE STARIH HRASTOVA LUŽNJAKA: U Bačkoj Palanci ne daju posečena stabla, od "Vojvodina šuma" traže novac za bolesnu decu
JOŠ traje "rovovska bitka" između Udruženja za očuvanje životne sredine "Akvila BP" i JP "Vojvodina šume" povodom seče starih stabala hrasta lužnjaka u Polojskoj šumi u Bačkoj Palanci.

Foto: Akvila
Aktivisti udruženja, koje je sa 4.500 potpisa građana zaustavilo seču, nisu hteli da dopuste ni da se iz šume izvuku stabla posečena pre protesta, iako je o tome nedavno postignut dogovor u Skupštini opštine.
Dozvolu su dali tek kad su "Vojvodina šume" na njihov zahtev obezbedile "zvaničan nalog" za izvlačenje trupaca, što je obavljeno uz nadzor predstavnika "Akvile BP" i lokalne samouprave.
- "Vojvodina šume" su prekršile dogovor da neće sprovoditi nikakve radove bez formiranja nadzornog organa i prethodnog obaveštavanja. I dalje od ovog preduzeća, odnosno Šumske uprave u Bačkoj Palanci, zahtevamo hitnu dostavu dokumentacije o procenjenoj vrednosti posečenih hrastovih stabala i preusmeravanje novca od njihove prodaje Nacionalnom udruženju roditelja dece obolele od raka (NURDOR) - rekla je Stanislava Stanković iz "Akvile".

Foto: Akvila
Direktor "Vojvodina šuma" Roland Kokai saopštio je da je preduzeće na račun NURDOR uplatilo 200.000 dinara.
OPET OD JESENI
MARKO Marinković, izvršni direktor za ekologiju u JP "Vojvodina šume", očekuje da će obnova šume sečom starih stabala biti nastavljena na jesen. Sudbinu Polojske šume odrediće radna grupa koju većinom čine stručnjaci. Njen mandat traje do 31. avgusta.
- To je maksimalan novčani iznos koji direktor može odobriti u skladu sa Pravilnikom preduzeća o odobravanju pomoći - objasnio je Kokai.
Predsednik "Akvile" Goran Jatić smatra da je donacija za NURDOR minimalna, te da bi "Vojvodina šume" trebalo da uplate određeni iznos i za bolesnu decu iz Bačke Palanke.
Preporučujemo

SEČEMO I OBNAVLjAMO: Izvršni direktor "Vojvodina šuma" o odbrani Polojske šume
08. 03. 2021. u 07:05

HRASTOVE BRANI 5.500 GRAĐANA: Inicijativa za zaštitu Polojske šume ne odustaje od akcije
10. 03. 2021. u 07:26

TRAMP NAJAVIO VELIKU AKCIJU ZBOG RUSIJE: "Vreme je da se progone ljudi"
AMERIČKI predsednik Donald Tramp izjavio je danas da namerava da "progoni ljude" koji su, po njegovoj oceni, pokušali da se mešaju u predsedničke izbore 2016. godine tako što su tvrdili da je Rusija pokušala da utiče na rezultat.
22. 07. 2025. u 21:28

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

VELIKE DEVOJKE: Federerove ćerke više nisu male - lepe bliznakinje, vidite na koga liče (FOTO)
PORED njih dve, Rodžer Federer je otac dvojice dečaka - Lea i Lenija.
22. 07. 2025. u 17:19
Komentari (1)