DANAS SE OBELEŽAVA DAN PLANETE ZEMLJE: Mališani iz Niša proslavili zabavnim i edukativnim aktivnostima
VEĆ punih pedeset godina 22. Aprila u svetu se obeležava Dan planete Zemlje. Edukativnim radionicama i simboličnim sađenjem biljaka obeležili su ga i mališani Dečijeg kulturnog centra u Nišu.
Foto: J. Ć.
-Danas smo u DKCN obeležili ovaj dan zabavnim i edukativnim aktivnostima.
Pre svega mališani su odgledali film o planeti Zemlji dobrobitima i zagađenjima. Čuli su priču o očuvanju planete, njenim stanovnicima i načinima na koji volimo majku svih nas. Nakon filma usledio je kviz na kome su deca pokazala svoje znanje o planeti, njenim zagađivačima, reciklaži itd.
Potom smo prešli u radnu akciju-sadnja cveća, začinskog i lekovitog bilja, a onda smo simbolično posadili seme na planete od recikliranog papira i na taj način poslali poruku da ćemo mi deca čuvati planetu i njena pluća, a tako i zdravlje svih nas-kažu u ovoj ustanovi.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
POREKLO VOJINA ĆETKOVIĆA Rođen u Kruševcu, a koreni mu nisu iz Srbije: "Nikada se nisam odricao dedova i pradedova - ponosan sam"
"JESAM, ponosan sam na svoje poreklo."
20. 05. 2026. u 16:57
Komentari (0)