I DALJE POTREBAN MAKSIMALAN OPREZ: Smanjen broj prijema u kovid bolnicu u Kraljevu
UPRKOS smanjenju broja novozaraženih na dnevnom nivou i prijema u Kovid bolnicu, i dalje je neophodan maksimalan oprez.

Foto: G. Šljivić
Tokom minula 24 sata, u našoj ustanovi od posledica korone preminuo je jedan kovid pacijent, ukupno je hospitalizovano 23, od kojih je 11 zbrinuto na Odeljenjima intenzivne i poluintenzivne nege. Njihovo stanje zahteva pojačanu oksigenoterapiju, što nam govori da su to i dalje teške kliničke slike.
Ovako u najkraćem glasi redovan nedeljni raport dr Milana Parezanovića, načelnika Infektivnog odeljenja i pomoćnik direktora za internistički sektor Opšte bolnice „Studenica“ u Kraljevu, o aktuelnoj situaciji u ovoj ustanovi.

Foto: G. Šljivić
- U Kovid ambulanti dnevno obavimo između 50 i 70 pregleda, što je mnogo manje u odnosu na prethodni period. Epidemiološka situacija je stabilnija, ali zadržavamo sve pozicije dok ne vidimo da li će zbog okupljanja za minule praznika doći do eventualnog povećanja broja novoinficiranih - dodao je dr Parezanović.
Prema njegovim rečima, u Gerontološkom centru u obližnjoj Mataruškoj Banji, u prethodnom periodu naknadno se pojavila epidemija ali, srećom, bez težih posledica.
- Iako smo očekivali komplikacije zbog godina i komorbiditeta, sve je prošlo sa lakšom kliničkom slikom, bez smrtnih ishoda i sa izolacijom u njihovoj ustanovi. To su bili vakcinisani bolesnici što dovoljno govori o dobrom efektu imunizacije.
Preporučujemo


NASTAVLjA SE IMUNIZACIJA: Preko 50.000 doza vakcina dato u Srednjem Banatu
05. 05. 2021. u 16:48

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

NI LAUŠ NIJE PRIMETIO DO KRAJA SNIMANjA: Najluđa greška iz "Boja na Kosovu"
LAUŠEVIĆ je o snimanju filma "Boj na Kosovu" pisao u knjizi "Godina prođe, dan nikad".
28. 04. 2025. u 10:32
Komentari (0)