ŽIVOT JE OSTAVIO NA KOŠARAMA, BRANEĆI OGNJIŠTE: Kraj Drine podignut spomenik Milošu Ćirkoviću, junaku iz Belog Polja kod Peći (FOTO)
09. 05. 2021. u 17:50
MILOŠ ĆIRKOVIĆ šumar ŠG Peć i junak sa Košara, koji je ostao da brani svoje ognjište i posle povlačenja Vojske Jugoslavije sa Kosmeta, dobio je spomen znamenje kraj Drinskog jezera, u selu Čitluku, nadomak Malog Zvornika, kraj druma koji vodi prema Tari, Zlatiboru i Jadranu, odnosno Loznici, Šapcu, Beogradu...
Povezane vesti

TEŠKO BOLESNI JUNAK SA KOŠARA DOBIJA KROV NAD GLAVOM: Miji dobrota vratila osmeh na lice - u Milentiji počela gradnja kuće (FOTO/VIDEO)
GRADE nam kuću, grade nam kuću!" Prvo je što nam je juče rekao Mija Đidić (43) iz sela Milentija kod Brusa, bivši vojnik koji se borio na Košarama 1998. godine, teško oboleo od posttraumatskog sindroma.
14. 04. 2021. u 21:02

POGINUO NA KOŠARAMA DA BI NJEGOVI DRUGOVI PREŽIVELI: Trsteničani ne zaboravljaju svog heroja Dragana Milićevića
MNOGO je sveća u Mijajlovcu kod Trstenika upaljeno ove nedelje na pomenu Draganu Milićeviću-Šumaru, junaku sa Košara, koji je herojski poginuo braneći kotu 502 pre tačno 22 godine. Prema svedočenjima, Dragan je pucao i borio se protiv terorista OVK, pokušavajući da saborcima drži odstupnicu.
12. 04. 2021. u 19:20

KOŠARE NE BI PALE DA NIJE STIGLO OVO NAREĐENJE! Pukovnik svedok pakla kroz koji su prošli naši heroji otkrio detalje sa karaule
KARAULA Košare, koju su NATO snage i teroristi OVK napali pre tačno 22 godine, ne bi pala još mesecima da nije stiglo naređenje o "dislokaciji jedinice".
10. 04. 2021. u 17:59

MILOŠ VUČEVIĆ: "Večnaja pamjat herojima i sinovima koji su nestali bez pozdrava, u krvavom zagrljaju"
I DANAS padaju suze srpskih majki za sinovima koji nisu stigli ni prvi put da se obriju, ni devojku da imaju - naveo je gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević.
09. 04. 2021. u 10:01

KOŠARE TERMOPILI NAŠEG DOBA: Na današnji dan 1999. godine počela je ofanziva NATO i terorista OVK na srpsko-albanskoj granici
NI korak nazad! Nema povlačenja! - jedina je komanda koja je na današnji dan 1999. godine na državnoj granici sa Albanijom bila suvišna.
09. 04. 2021. u 10:04
Najnovije iz rubrike

VATROGASCI SPASLI PSA SA KROVA ZGRADE U SMEDEREVU: Drama sa srećnim krajem u Ulici kralja Petra naočiglednih prolaznika
Pripadnici Odeljenja za vanredne situacije spasli su jutros psa sa krova jedne zgrade u pešačkoj zoni, Ulici kralja Petra u Smederevu.
22. 07. 2025. u 12:47

ZA NIKOLIJU SVAKI UDAH VELIKA BORBA: Osmomesečna devojčica iz Silbaša ima težak genetski poremećaj, za kućno lečenje treba 1.500 evra mesečno
BEBA od osam meseci, Nikolija Kozarev iz Silbaša kod Bačke Palanke obolela je od Edvardsovog sindroma, retke i teške genetske bolesti, koja zahteva stalnu medicinsku negu i borbu iz dana u dan. Zato će njenim roditeljima biti neophodna novčana pomoć kad devojčica bude otpuštena na kućno lečenje iz Instituta za zdravstvenu zaštitu dece i omladine Vojvodine u Novom Sadu, gde boravi od rođenja.
22. 07. 2025. u 12:39

MIHOLJSKI SUSRETI SELA: Sedlare (FOTO)
„Miholjski susreti sela 2025“ održani su u Sedlaru kod Svilajnca.
22. 07. 2025. u 12:34

KOMFORNIJE ZA PEŠAKE: Obnova trotoara u centru Kraljeva
Uprkos visokim, tropskim dnevnim temperaturama, kraljevčki putari nesmanjenim tempom obavljaju rekonstrukciju trotoara u Ulici vojvode Putnika, jedne od najprometnijih u centru grada na Ibru.
22. 07. 2025. u 12:31

KONKURS ZA PESNIČKU NAGRADU „SMEDEREVSKI ORFEJ“: Od danas do 1.septrembra otvoren konkurs za zavičajne autore
Međunarodni festival poezije „Smederevska pesnička jesen“ raspisao je konkurs za nagradu „Smederevski Orfej“. Na konkurs se mogu javiti zavičajni pesnici, stvaraoci rođeni na teritoriji Smedereva, kao i oni koji su deo svog života proveli u Smederevu.
22. 07. 2025. u 11:53
Komentari (0)