BROJ OBOLELIH SE SMANJUJE: Povoljnija epidemiološka situacija u Vranju
NAJNOVIJI podaci Zavoda za javno zdravlje u Vranju pokazuju da je epidemiološka situacija na teritoriji Pčinjskog okruga povoljnija, jer se broj obolelih kao i hospitalizovanih smanjuje.
Foto: J.S.
Procenat novozaraženih u odnosu na broj testiranih iznosi 6 %, kaže epidemiolog dr Slađan Stanković.
Prema njegovim rečima od 247 obrađenih uzoraka iz Pčinjskog okruga, ukupno je 15 pozitivnih na kovid 19. Od tog broja 10 je iz Vranja, 2 pacijenta su iz Bujanovca i 3 iz Preševa. U ostalim opštinama Pčinjskog okruga nisu zabeleženi novi slučajevi zaražavanja.
I u kovid ambulanti u Vranju manji je priliv pacijenata nego prethodnih dana. Zatvorena je jedna kovid bolnica u Vranju, u zgradi stare Hirurgije.
Lekari apeluju na građane da se i dalje pridržavaju mera prevencije i pozivaju one koji to nisu učinili da se vakcinišu.
Preporučujemo
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
HRVATI POSLALI JASNU PORUKU: "Država nam je na pogrešnom putu!"
VEĆINA građana Hrvatske smatra da zemlja ide u pogrešnom smeru, a najviše primedbi imaju na korupciju, inflaciju, niske plate, male penzije i siromaštvo, pokazalo je decembarsko istraživanje Krobarometra, objavljeno u Dnevniku hrvatske Nove TV.
26. 12. 2025. u 12:34
Komentari (0)