VAŽAN SVAKI SEKUND ŽIVOTA: Dea Đurđević u Novom Sadu na tribini o bezbednosti u saobraćaju
TRIBINA o bezbednosti u saobraćaju, namenjena učenicima novosadskih srednjih škola, održana je danas u Gimnaziji „Laza Kostić“ u organizaciji Grada Novog Sada i udruženja „Budimo bezbedni“, sa ciljem da ukaže na značaj odgovornog ponašanja svih učesnika u saobraćaju i poštovanja saobraćajnih propisa.
Foto: Press služba
Učenicima je posebnu pažnju privuklo obraćanje predsednice udruženja „Budimo bezbedni“ i TV voditeljke, Dee Đurđević, koja je prošle godine imala saobraćajnu nezgodu i koja prenoseći lično iskustvo, govoreći na tribinama širom Srbije, želi da ukaže na značaj odgovornog ponašanja u saobraćaju.
matram da su mladi najpametnija kategorija našeg društva i danas, kroz svoju ličnu priču i fotografije nesreće koju sam doživela kao i celog procesa oporavka želim da im poručim da se svaka situacija može prevazići, ali da je najvažnije da shvate koliko je važno da vode računa i da se pridržavaju propisa jer je svaki sekund u životu važan, a pogotovo sekund u saobraćaju- poručila je Dea Đurđević.
Sa svoje strane, Dina Vučinić, članica Gradskog veća za obrazovanje, istakla da je prevencija najbolji način za sprečavanje rizika i da promovisanje odgovornog ponašanja u saobraćaju ima veliku važnost u podizanju nivoa bezbednosne kulture građana, pre svega mladih ljudi.
- Čuli smo potresnu i inspirativnu priču o borbi za život jedne hrabre, mlade žene, koju vrlo dobro znate sa malih ekrana. Voditeljka Dea Đurđević govorila je o tome kako se ne odustaje, kako se u najteže bitke ide sa osmehom i pobeđuje i koliko je bezbednost u saobraćaju važna. Učenici su kroz razgovor sa neustrašivom Deom saznali da se odgovoran učesnik u saobraćaju ne postaje dobijanjem saobraćajne dozvole. O odgovornom i bezbednom ponašanju u saobraćaju uči se godinama, celog života. Ovakva predavanja su od suštinskog značaja za srednjoškolce koji zbog svog uzrasta još uvek ne osećaju u kojoj meri su odgovorni za bezbednost drugih u saobraćaju, bez obzira da li voze rolere, bicikl ili električni trotinet- rekla je Dina Vučinić.
Preporučujemo
ZBOG KVARA NA GLAVNOM DOVODU: I danas problem sa vodosnabdevanjem Paraćina i Ćuprije
21. 01. 2026. u 16:42
UKRAJINCI OBORILI NOVI RUSKI DRON: Zaprepastili se šta se nalazi u njemu
JEDNOG od prvih dana 2026. godine ukrajinska vojska oborila je ruski dron novog tipa. Identifikovan je kao „Geran-5“, brz i dalekometni dron.
23. 01. 2026. u 12:25
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (0)