KORONA POSUSTAJE NA JUGU: Svega sedam novoobolelih u Pčinjskom okrugu
PREMA poslednjim podacima Gradskog štaba za vanredne situacije u Vranju od 218 uzoraka iz Pčinjskog okruga, 7 je pozitivnih na koronavirus.

Foto: J. S.
Od tog broja po 3 su iz Vranja i Vladičinog Hana i jedan iz Surdulice. U ostalim opštinama Pčinjskog okruga nije bilo novih zaražavanja koronavirusom.
U kovid ambulanti u Vranju tokom jučerašnjeg dana obavljeno je 87 pregleda, od čega je 31 broj prvih pregleda. Uzorkovana je krv kod 35 pacijenata i sačinjeno 28 RTG pluća.
Urađeno je 39 antigenskih i dva PCR testa, od kojih su dva pozitivna na koronavirus. Dijagnostikovana je bronhopneumonija kod četiri pacijenta.
U kovid bolnici u Vranju trenutno su hospitalizovana 36 pacijenata. Od tog broja 30 je pozitivno na koronavirus, a 27 ima bronhopneumoniju. Na kiseoniku su 22 pacijenta. Na bolničko lečenje u predhodna 24 sata primljeno je 6 pacijenata, otpušteno četiri, od kojih je jedan transportovan za Kruševac i jedan za Surdulicu. Trenutno je u kovid bolnici Vranje 40 slobodnih postelja.
Preporučujemo

BROJNI DOGAĐAJI OD MAJA DO SEPTEMBRA: Obelodanjen program vranjskog kulturnog leta
19. 05. 2021. u 09:23

VELIKO HAPŠENjE NA JUGU SRBIJE: Privedeno 13 osoba zbog korupcije
19. 05. 2021. u 18:53


NAKON PRAZNIKA POVEĆANO INTERESOVANjE ZA PRVU DOZU VAKCINE: Vranje u borbi protiv korone
17. 05. 2021. u 15:25

NESTAO DRAGAN STOJANOVIĆ IZ VLADIČINOG HANA: Već šest dana ni traga ni glasa od njega
16. 05. 2021. u 20:43

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

TUNEL OD RUSIJE DO AMERIKE: Ispod mora, dugačak 112 KM - ideja stara, novi PREDLOG - već ga zovu "Putin-Tramp" (VIDEO)
MOŽDA zvuči neverovatno, ali jedna davnašnja, pomalo neobična ideja ponovo je oživela.
18. 10. 2025. u 12:51
Komentari (0)