ŠVAJCARCI NAPUNILI MREŽU BELORUSA: Izrael nikada nije igrao u završnici Evropskih prvenstava
ŠVAJCARSKA i Izrael sastaju se u drugom kolu grupe ''I'' kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

FOTO: AP/Tanjug
"Sajdžije" su u prvom kolu deklasirale Belorusiju u Novom Sadu (5:0) i zauzele prvo mesto na tabeli, sa boljom gol-ralikom od Rumunije koja je sa 2:0 savladala Andoru. Blistao je vezista Lugana Renato Stefen, koji je postigao het-trik za 25 minuta u prvom poluvremenu (od 4. do 29. minuta). Preostale golove postigli su Džaka i Amduni u drugom poluvremenu.
Švajcarskoj je to bio prvi meč posle debakla u osmini finala Svetskog prvenstva od Portugala (6:1).
Izrael je osvojio bod na svom terenu protiv selekcije igrača koji predstavljaju takozvanu državu Kosovo. Poveli su gosti auto-golom kapitena Dase, a izjednačenje je doneo Perec koji je tako sprečio da njegov kapiten bude direktno odgovoran za svoj prvi poraz na funkciji u četiri utakmice otkako nosi traku.
Izraelci su možda autsajderi u ovoj utakmici, ali će se sa Rumunijom boriti za drugo mesto koje vodi na Euro, a i ako u tome ne uspeju, ostaje im još jedna šansa pošto su osvojili prvo mesto u svojoj grupi Lige nacija i time izborili pravo na baraž.
A to pravo obezbedila im je UEFA embargom prema Rusiji koja nije mogla da učestvuje u Ligi nacija. Izraelci su to iskoristili da u grupi sa Islandom, s kojim su oba puta remizirali, i Albanijom, koju su dva puta pobedili, osvoje prvo mesto.
Izrael inače nikada nije igrao na završnim turnirima evropskih prvenstava, a najbliže je bio u prethodnom ciklusu kada je u prvom kolu baraža na penale izgubio od Škotske koja je kasnije na isti način eliminisala i Srbiju. Dok je bio član Azijske fudbalske konfederacije Izrael je igrao četiri puta Azijski kup i osvojio je jedno prvo, dva druga i jedno treće mesto.
Sa druge strane, Švajcarska je na prethodnom Evropskom prvenstvu ispala u četvrtfinalu, što joj je ujedno najveći uspeh na šampionatima Starog kontinenta.
Selektor "sajdžija" Murat Jakin ima dosta problema sa sastavom tima, iako se to po rezultatu u Novom Sadu ne bi moglo reći. Đerdan Šaćiri, Bril Embolo, Endi Zećiri, Džordan Lotomba i Gregor Kobel otkazali su još pre puta u Srbiju. To bi mogla biti šansa za Nou Okafora da bude starter nakon što je protiv Belorusije ušao u igru i samo četiri minuta kasnije asistirao Džaki za četvrti gol.
Selektor Izraela Alon Hazan suočio se sa povlačenjem napadača Seltika Lila Abade, zbog povrede, a menjaće ga verovatno saigrač Aleksandra Mitrovića iz Fulama Manor Solomon.
Gost je hendikepiran povlačenjem napadača Seltika zbog povrede, ali saigrač Aleksandra Mitrovića iz Fulama Manor Solomon je u senzacionalnoj formi na klupskom nivou i biće mu dostojna zamena.
NAŠ PREDLOG: 1&2+ (kvota 1,60)
Preporučujemo

SPEKTAKL NA ''HEMPDEN PARKU'': ''Crvena furija'' dolazi da osvoji Ostrvo
28. 03. 2023. u 10:17 >> 10:17

KVARADONA POKREĆE GRUZINE: Norvežani razočarani dolaze u Batumi
28. 03. 2023. u 12:10 >> 12:10

HRVATSKA U BURSI ZA NASTAVAK SERIJE: Težak ispit za domaćina
28. 03. 2023. u 15:18 >> 15:18

"PARNI VALjAK" SE VRATIO U VELIKOM STILU: Crno-beli žele da sruše i Barsu!
28. 03. 2023. u 18:40 >> 18:40

RUSIJA U ŠOKU: Otkriveno gde su se spremali teroristi koji su ubili 145 ljudi u tržnom centru Krokus siti hol
Teroristički napad u Moskvi, tokom kog je pre godinu dana u tržnom centru "Krokus siti hol" ubijeno 145 ljudi, mogao je da bude izbegnut da se povelo više računa o omiljenom mestu okupljanja terorista koji su taj užasan zločin izvršili.
13. 03. 2025. u 17:44

POTRESNO! Otkriveni detalji smrti Radiše Ilića - Majka ga je pred zoru našla kako puši cigaretu, a potom...
Tužne vesti pogodile su svet sporta. Bivši golman Partizana Radiša Ilić izvršio je danas samoubistvo, a sada su postali poznati i potresni detalji.
13. 03. 2025. u 18:39

UBIJEN TIMUR AMIROV: Trener poginuo u Ukrajini pola godine nakon što mu je tamo rođeni brat izgubio život
RAT u Ukrajini i dalje privlači ogromnu pažnju širom planete, a najnovije vesti vezane za taj sukob, koji Rusija naziva "specijana vojna operacija", dolaze iz sfere sporta.
13. 03. 2025. u 17:43
Komentari (0)