"SVECI" U (NE)MOGUĆOJ MISIJI: Šveđani imaju dobru zalihu
VEČERAS od 20 časova TNS će dočekati Heken
FOTO: Profimedia
Pre šest dana u Švedskoj smo gledali efikasan meč sa čak četiri pogotka, a zanimljivo je da su svi "pali" u prvih 37 minuta meča. Heken je silovito krenuo i sa dva brza pogotka došao do prednosti.
Prvo je mrežu Velšana načeo Sadik atraktivnim golom da bi već nakon 12 minuta igre domaćin poveo sa 2:0 golom Rigarda. Gosti su iz jedine šanse na meču postigli gol. Igrao se 32. minut kada je po levoj strani probio Džordan Vilijams i centrirao ka najboljem fudbaleru TNS-a Deklanu Mekmanusu koji je sa "penaltika" silovitim udarcem glavom savladao golmana Abrahamsona.
Kratko je trajala nada gostiju u neki povoljniji rezultat s obzirom na to da je iskusni defanzivac Even Hovland već u 37. minutu iz prekida glavom postigao gol za 3:1, što se kasnije ispostavilo kao i konačan rezultat.
Prvenstvo Velsa još uvek nije počelo, a TNS je pre meča sa Hekenom odigrao četiri prijateljske utakmice sa polovičnim uspehom. Slavili su dva puta i doživeli isto toliko poraza.
Gosti iz Švedske su veliki favoriti i na večerašnjem meču. U domaćem prvenstvu su u odličnoj formi i nalaze se na drugoj poziciji iza vodećeg Elfsborga sa bodom manje i utakmicom više. Za vikend su rutinski savladali Bromapojkarnu sa 4:2.
Verujemo da će Šveđani i na gostovanju u Velsu upisati trijumf.
NAŠ TIP: 2 (kvota 1,58)
Preporučujemo
ŠERIF ''SANjA'' PREOKRET: Maradona sa Karpata želi da sačuva prednost iz prvog meča
18. 07. 2023. u 14:27 >> 14:27
BOSANCI ISPISUJU ISTORIJU: ''Plemići'' korak bliži Ligi šampiona?
18. 07. 2023. u 09:46 >> 09:46
SRBIN PRUŽA SJAJNE PARTIJE: Nastavlja se pohod na Ligu šampiona
18. 07. 2023. u 13:17 >> 13:17
ZAPAD U ŠOKU! Ne može da veruje šta je Rusija upravo uradila
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" stižu - iz Italije. U toj zemlji je okončan spektakl - Zimske paraolimpijske igre 2026, a tamo su Rusi uradili ono što Zapad nije mogao ni da sanja.
16. 03. 2026. u 12:26
FUDBALSKI AS PODRŽAO IRAN, A ONDA... Nije mogao ni da sanja šta će da mu se desi zbog toga
Dok traje napad na Iran, koji su započeli SAD i Izrael, ali i odgovor Irana u vidu napada na susedne zemlje koje pomažu tu agresiju, i sport i te kako oseća posledice novonastale situacije. Rat je, kako i ne bi... Ali, jednu posledicu nije očekivao - legendarni fudbaler koji je podržao nastup Iranaca na Mundijalu.
16. 03. 2026. u 16:47
TATA, IZVINI, ALI NE MOGU! Momak sa Kosova otkrio zbog čega je odjavio Srbiju
JUGOSLAVIJA je bila rasadnik košarkaških talenata. Od Vardara do Triglava su stasale takve ale da se i decenijama kasnije priča o njima i njihovim podvizima.
16. 03. 2026. u 08:20 >> 08:33
Komentari (0)