BIVŠI SELEKTOR SRBIJE PONOVO NA KLUPI JAVORA: Treći mandat započinje na ''Krovu''
POSLEDNjI predlog iz prvog dana srpske Superlige dolazi nam sa ''Krova'', gde će od 21:00 Voždovac dočekati Javor.

FOTO: M. Vukadinović
Domaćin je prošle sezone igrao poprilično solidno, plasirao se u plej-ofu što je i bio cilj kluba, a takmičenje je završio na respektabilnoj sedmoj poziciji.
Voždovac je zadržao epitet najmlađe ekipe Superlige Srbije, ali napravio je poprilične promene u sastavu. Popularne ''zmajeve'' napustili su nosioci igre Pantović (TSC), Ivezić (Kil) i golman Kunić (Hadžer).
Ipak, uprava je marljivo radila i njihov izostanak pokušaće da nadomeste novopridošlice Ilija Babić (Crvena zvezda), Aleksandar Lukić (Crvena zvezda), Vladan Đekić (Viterbeze), Lazar Kojić (Rad), Vuk Bogdanović (Vojvodina).
Pripremni period nije bio dobar za današnjeg domaćina koji je na sedam odigranih utakmica doživeo čak pet poraza uz remi i trijumf nad Dečićima.
Voždovac je napravio rotaciju na klupi, kormilo je od Nikole Puače preuzeo Marko Savić, mada vredi napomenuti da je Puača ostao u klubu, samo u ulozi pomoćnog trenera.
Sa druge strane, Radovan Ćurčić će započeti svoj treći mandat na klupi Ivanjičana. Prva dva su bila u prvoj deceniji 21. veka i nakon 13 godina bivši selektor Srbije će ponovo predvotiti Javor.
Gost nije pravio veliki promene u timu, ostala je osovina tima koju čine Manojlović i Gojković, a dosta se očekuje i od novog pojačanja, Todora Petrovića.
Radovan Ćurčić je poslednje dve godine radio kao sportski direktor u Javoru, dobro poznaje tim i očekuje se da ekipa iz Ivanjice izbegne borbu za opstanak ove sezone.
''Crveno-beli'' su kao i njihov današnji rival pružali promenljive partije na pripremama, odigrali su čak tri remija, a uz to upisali trijumf nad Mladost i poraz od Spartaka.
Ovu i sve druge analize mečeva i najnovije vesti vezane za sport i klađenje možete pročitati i na našoj novoj aplikaciji za Android i iOS
NAŠ TIP: G 1-2 (1,60)
Preporučujemo

PARTIZAN GOSTUJE U BAČKOJ TOPOLI: Veliki derbi na otvaranju srpskog prvenstva
29. 07. 2023. u 12:16 >> 12:16

BIVŠI PRVAK EVROPE JE ODLIČNO OTVORIO PRVENSTVO: Može li do het-trika?
29. 07. 2023. u 10:50

PEŠIĆ NIJE POVEO DVOJICU KOŠARKAŠA NA TURNIR! Najnovije vesti iz tabora Srbije pred Evrobasket!
Selektor muške košarkaške reprezentacije Srbije Svetislav Pešić poveo je 15 igrača na pripremni turnir Superkup, koji će biti održan 15. i 16. avgusta u Minhenu, saopštio je danas KSS.
14. 08. 2025. u 13:17

ALBANCI U ŠOKU: Ne mogu da veruju šta su poljski navijači sad uradili zbog Srbije!
Crvena zvezda i Leh igrali su u utorak revanš meč kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona u fudbalu, a evropska kuća fudbala rešila je da dan kasnije izrekne kaznu zbog dešavanja na tribinama tokom megdana ova dva kluba. Nije trebalo dugo Poljacima da reaguju i to tako - da "Albanci čupaju kosu".
14. 08. 2025. u 12:13

IZRAEL U TOTALNOJ NEVERICI! UEFA mu je ovo uradila usred najvećeg avgustovskog fudbalskog spektakla na svetu!
UEFA, evropska kuća fudbala, šokirala je Izrael zbog onoga što je uradile pred i posle meča Superkupa Evrope.
14. 08. 2025. u 12:39
Komentari (0)