AJMBETOVA BOMBA JE SVE ZAKUVALA: Kazahstanci veruju u novo čudo
FUDBALERI Danske dočekuju Kazahstan u jednom od dva derbija grupe "H" kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj 2024. godine. Utakmcia se igra na "Parken stadionu" u Kopenhagenu od 20 časova i 45 minuta.
FOTO: AP/Tanjug
Ovo je najinteresantnija grupa kvalifikacija, ako ne po kvalitetu ekipa onda po neizvesnosti ko će da ide na završni turnir. Četiri ekipe deli samo bod. Slovenija i Danska imaju po 13, a Kazahstan i Finska po 12 osvojenih bodova. Daleko iza i odavno bez šansi za plasman su Severna Irska koja ima tri boda i San Marino koji je zakovan za dno sa svih šest poraza.
Danska je propustila samo dva finalna turnira od poslednjih deset. Na prethodnom Euru bili su polufinalisti i nezvanično zauzeli treće mesto. Danska ima i jednu titulu šampiona Evrope, onu "krnju" koju su osvojili zahvaljujući eliminaciji Jugoslavije sa Eura u Švedskoj 1992. godine.
Samopouzdanje je visoko u timu Kaspera Hjulmanda nakon što su se podigli na tabeli pobedom u tri od poslednja četiri meča (uz jedan remi). Polufinalisti Eura 2020 su takođe u senzacionalnoj formi kod kuće, gde je samo kasniji vicešampion UEFA Lige nacija Hrvatska uspela da ih pobedi u 17 nastupa van velikih turnira od septembra 2020.
Ta serija je loša vest za goste iz Kazahstana, koji su izgubili četiri od svojih pet međusobnih susreta sa crveno-belima, ali su jedinu pobedu ostvarili upravo u ovom ciklusu kvalifikacija.
Danska je vodila 2:0 golovima Rasmusa Hojlunda, ali su "jastrebovi" maestralnom igrom stigli do preokreta, u režiji Abata Ajmbetova koji na kraju nije završio meč jer je isključen u šestom mminutu zaustavnog vremena.
Kazahstan je pobedio na oba gostovanja u ovom ciklusu, protiv San Marina i Severne Irske pa sada prvi put u istoriji imaju priliku da vežu tri pobede u gostima.
"Jastrebovi" su pre početka kvlaifikacija osvojili treću grupu Divizije "C" lige nacija čime su obezbedili plasman u baraž za Euro što znači da će i u slučaju da ne uspeju u kvalifikacijama imati još jednu šansu da se domognu istorijskog plasmana.
Napadač Danske i Mančester junajteda Rasmus Hojlund je sa šest pogodaka drugi strelac kvalifikacija iza Romelua Lukakua koji ima osam.
Ovu i sve druge analize mečeva i najnovije vesti vezane za sport i klađenje možete pročitati i na našoj novoj aplikaciji za Android i iOS
Preporučujemo
PIKSIJEVI ORLOVI SPREMAJU OSVETU: Srbija na ''Puškaš areni'' pravi veliki korak ka Evrospkom prvenstvu
14. 10. 2023. u 18:53 >> 18:53
UKRAJINCIMA PRIJA EVROPA: Plavo-žuti bez poraza "kod kuće" od početka rata
14. 10. 2023. u 08:23
RUSIJA JE BESNA! Ne može da veruje šta je doživela, a Ukrajina - oduševljena!
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" stižu iz "najvažnije sporedne stvari na svetu", fudbala, u kome već četiri godine važi apsolutna zabrana za učešće ruskih ekipa, kako klupskih, tako i reprezentativnih.
03. 02. 2026. u 19:55
OPET JE ZGROZILA RUSIJU: Evo šta je sad uradila teniserka iz Ukrajine kojoj je Hrvatska u srcu
Otkako je rat u Ukrajini izbio početkom 2022, Rusija je dugo, kada se o svetskim sportskim vestima radi, bila spominjana samo kao strana koja trpi sankcije zbog pomenute vojne intervencije. Ali jedna ukrajinska teniserka se (ponovo) pobrinula za drugačije vesti. I iznervirala Ruse, iznova.
03. 02. 2026. u 15:34
"BEZOBRAZAN SI, POKVAREN I PRLjAV"! Vladan Tegeltija i Milan Kalinić u klinču, brutalne scene vređanja u programu uživo (VIDEO)
Emisija „Superindirektno kod Popa i Milana“ na TV Una u ponedeljak uveče pretvorila se u pravi "rat" kada su Milan Kalinić i Vladan Tegeltija ušli u žestoku raspravu koja je brzo izmakla kontroli.
03. 02. 2026. u 13:22