REDSI ODRŽAVAJU MAKSIMALAN UČINAK: "LJubičasti" se muče na svim frontovima
OVOG četvrtka na stadionu "Munisipal" u Tuluzu domaća istoimena ekipa dočekuje Liverpul.

FOTO: Tanjug/AP
Utakmica se igra od 18 časova i 45 minuta. Redsi dominiraj u grupi "E" gde su osvojili maksimalnih devet bodova iz tri utakmice, a najubedljiviji su bili pre dve nedelje, upravo protiv današnjeg rivala koga su sa Enfilda ispratili pobedom od 5:1.
Tuluz je posle tog poraza pao na treće mesto u grupi sa četiri boda, koliko ima i belgijski Union Sen Žiloaz, ali sa boljom gol-razlikom. Poslednji je austrijski LASK sa sva tri poraza. Domaći tim je plasman u Ligu Evrope izborio osvajanjem Kupa Francuske gde je u finalu bio bolji od branioca trofeja Nanta.
Ljubičastima ne cvetaju ruže ni na domaćoj sceni. Posle poraza od Liverpula izgubili su dva puta i u Ligi jedan, a pre utakmice sa redsima dva puta su igrali nerešeno pa sada u francuskom šampionatu zauzimaju 14. mesto sa 11 bodova, to je samo jedan više od Meca koji je na poziciji koja vodi u baraž za ostanak u eliti. U prethodnom kolu Lige 1 izgubili su na svom stadionu od Avra rezultatom 2:1.
Liverpul je u dobroj formi u poslednje vreme. Izabranici Jirgena Klopa vezali su četiri uzastopne pobede u svim takmičenjima pre nego što su u prošlom kolu kiksnuli protiv Lutona dozvolivši novajliji u Ligi da deset minuta pre kraja utakmice povede sa 1:0, da bi tek u petom minutu nadoknade izgubljenog vremena Luis Dijaz spasao bod.
Jirgen Klop je svestan da pobeda u Tuluzu donosi i matematički obezbeđen plasman u nokaut-fazu pa sigurno neće dozvoliti igračima da se opuste, a kvota promašenih prilika je valjda ispucana protiv "šeširdžija" u Lutonu.
Liverpul je jedna od samo tri ekipe u Ligi Evrope sa stopostotnim učinkom, uz Romu i Bajer iz Leverkuzena. Ovo će biti četvrti međusobni susret Liverpula i Tuluza u evropskim kupovima. Pre 16 godina igrali su u grupi Lige šampiona, a Liverpul je tada pobedio sa 4:0 na Enfildu i sa 1:0 u Tuluzi.
Ovu i sve druge analize mečeva i najnovije vesti vezane za sport i klađenje možete pročitati i na našoj novoj aplikaciji za Android i iOS
NAŠ PREDLOG: 2&3+ (kvota 1,85)
Preporučujemo

EVROPA PREVELIK ZALOGAJ ZA ČUKARIČKI: ''Brđani'' postigli samo jedan gol na tri utakmice u Ligi konferencija
09. 11. 2023. u 08:35 >> 08:36

TSC AUTSAJDER PROTIV "BRAZILACA IZ BRIZGAUA": Frajburgu pobeda donosi plasman u nokaut fazu
09. 11. 2023. u 18:06 >> 18:06

PARTIZAN DOČEKUJE "OKRNjENI" FENER: Crno-beli su namirisali priliku!
09. 11. 2023. u 17:11 >> 17:11

ALBANCI NE MOGU DA DOĐU SEBI ZBOG SCENE IZ BEOGRADA! Ljuti, da nema kud
Crvena zvezda i Pafos su na Marakani odigrali izuzetno uzbudljivu prvu utakmicu plej-ofa za plasman u Ligu šampiona, a tom prilikom gostujući navijači oduševili su celu Srbiju. Izuzimajući tu jedan deo onih koji žive u južnoj srpskoj pokrajini, Kosovu i Metohiji, ali danas - i Albance u Makedoniji.
21. 08. 2025. u 12:40

ŽIVOT IDE DALjE! Arijana Mihajlović pronašla partnera tri godine nakon Sinišine smrti i donela važnu odluku
SUPRUGA Siniše Mihajlovića odlučila je da napravi drastičnu promenu u životu.
21. 08. 2025. u 09:06

KO JE MISTERIOZNI MUŠKARAC? Zbog njega Ana Ivanović blista posle bračnog brodoloma
KRUPNE promene su se desile u životu Ane Ivanović. Razvod od Bastijana Švajnštajgera je Srpkinji i te kako teško pao, ali u poslednje vreme nekada najbolja teniserka sveta se vznatno trgla.
21. 08. 2025. u 11:39
Komentari (0)