DRAMA U ''GRUPI SMRTI'' DOSEŽE VRHUNAC: PSŽ ima sve u svojim rukama, pobeda ga vodi u nokaut fazu Lige šampiona
U poslednjem kolu grupne faze najjačeg evropskog takmičenja Borusija iz Dortmunda će ugostiti PSŽ. Meč se igra na ''Vestfalenu'' sa početkom u 21.00.

FOTO: Tanjug/AP
Grupa ''F'' je okarakterisana kao ovogodišnja ''grupa smrti'' nakon žreba i zasigurno je reći da nije razočarala. Borusija je prva pred poslednje kolo sa deset osvojenih bodova i sigurno će igrati u nokaut fazi, ali za drugo mesto se bore preostale tri ekipe koje sve imaju šansu da ga zauzmu.
U pol pozciji su Parižani sa sedam sakupljenih poena i imaju sve u svojim rukama, ako slave igraće u Ligi šampiona na proleće, ali ako remiziraju ili izgube otvara se šansa Njukaslu i Milanu koji su osvojili po pet bodova u dosadašnjem toku takmičenja.
Večerašnji susret će sigurno biti meč sezone za PSŽ kojem bi neigranje u osmini finala Lige šampiona bila prava propast.
U dosadašnjem toku takmičenja četa Luisa Enrikea je pokazala dve strane. Kada igra kod kuće to je dominantna ekipa sa kojom retkom ko može da se nosi i sve svoje bodove je osvojila na ''Parku prinčeva'', a u gostima je potpuno druga situacija i van Pariza su doživeli dva poprilično rutinska poraza od Njukasla i Milana.
Upravo su protiv ''svraka'' u prošlom kolu došli do ključnog boda koji im je omogućio da drže svoju sudbinu u sopstvenim rukama, mada vredi napomenuti da su imali blagu pomoć sudija.
Najblaže rečeno, sumnjiv penal je sviran za ''svece'' u završnici meča nakon igranja rukom Livramenta kojeg je lopta pre toga očigledno pogodila u telo, ali Simon Marčinjak je pokazao na belu tačku, Mbape je preuzeo odgovornost i udarcem po sredini gola ''neutralisao'' je pogodak Isaka iz prvog poluvremena i postavio konačnih 1:1.
Sa druge strane za Dortmund je večeras matematika jasna. Bod ga čuva na prvom mestu koje znači lakšeg protivnika na žrebanju za osminu finala, a poraz ga spušta na drugo mesto u grupi.
Borusija ne dočekuje ovaj meč u dobrom ritmu jer je poslednji trijumf upisala upravo u Ligi šampiona protiv Milana, a nakon toga je tri meča bez pobede, ispala je iz Kupa Nemačke i zauzima za nju slabašno peto mesto u Bundesligi.
Ono što daje vetar u leđa domaćinima je činjenica da svoje najbolje partije pružaju u najjačem evropskom takmičenju. Nanizali su tri pobede u Ligi šampiona i na dva dosadašnja meča na ''Vestfalenu'' ne znaju za poraz, pobedili su Njukasl i remizirali sa Milanom.
Jedina ekipa koja je porazila Dortmund u Ligi šampiona je PSŽ koji je u prvom kolu bio bolji na ''Parku prinčeva'' sa 2:0, a mi verujemo da će i večeras Mbape i družina osvojiti čitav plen.
Ovu i sve druge analize mečeva i najnovije vesti vezane za sport i klađenje možete pročitati i na našoj novoj aplikaciji za Android i iOS
Preporučujemo

SPEKTAKL ZA KRAJ: Zvezda dočekuje prvaka Evrope na oproštaju od Lige šampiona
13. 12. 2023. u 11:32 >> 11:32

JUČE JE TIKET PROŠAO! Evo predloga iz ostalih sportova za sredu
13. 12. 2023. u 08:24

JOŠ JEDAN PROLAZ - JURIMO TREĆI U NIZU! Evo "Tip" tiketa za sredu
13. 12. 2023. u 08:56

"CRVENI ĐAVOLI" NA PRAGU ELIMINACIJE: Bajern vezao dva neuspeha, neće dozvoliti novi kiks
12. 12. 2023. u 11:16 >> 11:16

ALBANCI NE MOGU DA DOĐU SEBI ZBOG SCENE IZ BEOGRADA! Ljuti, da nema kud
Crvena zvezda i Pafos su na Marakani odigrali izuzetno uzbudljivu prvu utakmicu plej-ofa za plasman u Ligu šampiona, a tom prilikom gostujući navijači oduševili su celu Srbiju. Izuzimajući tu jedan deo onih koji žive u južnoj srpskoj pokrajini, Kosovu i Metohiji, ali danas - i Albance u Makedoniji.
21. 08. 2025. u 12:40

ŽIVOT IDE DALjE! Arijana Mihajlović pronašla partnera tri godine nakon Sinišine smrti i donela važnu odluku
SUPRUGA Siniše Mihajlovića odlučila je da napravi drastičnu promenu u životu.
21. 08. 2025. u 09:06

KO JE MISTERIOZNI MUŠKARAC? Zbog njega Ana Ivanović blista posle bračnog brodoloma
KRUPNE promene su se desile u životu Ane Ivanović. Razvod od Bastijana Švajnštajgera je Srpkinji i te kako teško pao, ali u poslednje vreme nekada najbolja teniserka sveta se vznatno trgla.
21. 08. 2025. u 11:39
Komentari (0)