"ZEBRAMA" GORI POD NOGAMA: Gosti igraju mnogo čvršće u odbrani nego prethodnih sezona
ŠARLROA dočekuje Mehelen u 20. kolu belgijske Župiler Pro lige. Utakmica se igra na stadionu "Mamburg" od 20 časova i 45 minuta.

Foto: Profimedia
Šarlroa je bez pobede u četiri uzastopne utakmice Pro lige, a računajući i poraz u Kupu od Antverpena taj niz traje već pet mečeva. Taj niz bacio ih je na poziciju koja vodi u drugu ligu sa 18 bodova, četiri manje od današnjeg rivala.
"Zebre" imaju najbolju odbranu od svih ekipa koje su u zoni ispadanja, ali njihov problem je očajan napad. Samo je Kortrijk, koji je očigledno zalutao u Pro ligu, dao manje golova od Šarlroe (12:18).
Istini za volju, ni Mehelen nije mnogo efikasniji, ali je ekipa Besnika Hasija bolja u odbrani sa samo 22 primljena gola, što je ogroman napredak u odnosu na prošlu sezonu kada su samo Eupen i tri ekipe koje su ispale iz lige primile više golova od njih.
Mehelen je savladao Standard Lijež sa 3:0 na svom terenu u poslednjem meču Pro lige i prekinuo niz od tri meča bez pobede.
Nekadašnji osvajač Kupa pobednika kupova (1988. u svojoj debitantskoj evropskoj sezoni) tavori već dve decenije. Najava boljih dana stigla je pre nekoliko godina kada su osvojili Kup Belgije, ali su zbog navodnog učešća u skandalu sa nameštanjem uskraćeni da nastupe u Ligi Evrope i da brane trofej u Kupu.
NAŠ PREDLOG: 0-2 (kvota 1,73)
POGLEDAJTE TREĆU EPIZODU EMISIJE "KLADIONIČARSKE PRIČE"
Preporučujemo

GRADSKI DERBI U PRESTONICI: ''Plavci'' i ''orlovi'' traže izlaz iz krize
27. 12. 2023. u 10:13 >> 10:13

''PČELICE'' SE MUČE BEZ TONIJA: Mogu li ''vukovi'' to da iskoriste?
27. 12. 2023. u 16:01 >> 16:01

"GUDISON" DOČEKUJE ŠAMPIONA SVETA: "Karamele" skoro sedam godina bez pobede nad Sitijem
27. 12. 2023. u 15:00 >> 15:00

POGINUO RAMOS: Španski fudbal tuguje zbog tragične saobraćajne nesreće
Sport je zadesila tragedija.
26. 06. 2025. u 19:11

KRAJ, GOTOVO! Janik Siner na Vimbldonu uradio ono što niko živ nije očekivao
Otkako je doping afera počela da se vezuje uz njegovo ime gde god da se pojavi, Janik Siner je uglavnom "ćutao i radio". Vimbldon 2025 je mesto na koje je stigao ne bi li pokazao zašto je najbolje rangiran na ATP listi i pored suspenzije koju je "odradio". Ali, sada to ne čini kao inače, "ćuteći",
26. 06. 2025. u 15:26

KAKAV SKANDAL! Policija upala na teren usred meča i uhapsila sudiju - nikada nećete pogoditi zašto! (VIDEO)
Sport je dočekao dosad nezebeleženu scenu.
26. 06. 2025. u 13:15
Komentari (0)