ČELSI VOLI DA IGRA PROTIV OVOG GRADSKOG RIVALA: ''Plavci'' su nanizali 13 pobeda u duelima sa ''orlovima''
POSLEDNjA utakmica 24. kola Premijer lige biće održana na ''Selhurst parku'', gde Kristal palas dočekuje Čelsi (21.00).
FOTO: Tanjug/AP
Domaćin se baš muči u poslednje vreme i pruža dosta slabe partije u 2024. godini. Poslednji primer toga videli smo u prošlom kolu kada su igrali popularni ''M23'' derbi u kojem su ubedljivo poraženi od Brajtona na ''Ameksu'' sa 4:1.
Palas ima sreće što ekipe iz zone ispadanja igraju veoma loše pa se nalazi na sigurnom 15. mestu sa 24 sakupljena boda, pet više od Evertona koji je prvi ispod crte.
Najveći problem ''orlova'' je veoma slaba napadačka igra, postigli su samo 26 pogodaka u dosadašnjem toku takmičenja i imaju jednu od najgorih navala u Premijer ligi.
Doduše, treba napomenuti da Roj Hodžson nema sreće sa zdravljem igrača i često sastavlja ekipu bez ponajboljih pojedinaca poput Olisea i Ezea koji će propustiti i večerašnji duel.
Pored izostanka pomenutog dvojca iskusni menadžer se bori i protiv tradicije koja je u potpunosti na strani Čelsija. Ne postoji gradski rival protiv kojeg ''plavci'' vole da igraju kao što je Palas jer su nanizali neverovatnih 13 pobeda nad ''orlovima'' koji su slast trijumfa protiv londonskog velikana poslednji put osetili davne 2017. godine.
Što se tiče gostiju, oni su se ove godine izgleda pretplatili na kup takmičenja jer u njima pružaju mnogo bolje partije nego u prvenstvu.
Preko nedelje su postali tek druga ekipa koja je ove sezone slavila na ''Vila parku'', a može se reći da su ''preslišali'' birmingemske lavove jer su vodili od samog starta meča i na kraju zasluženo slavili sa 3:1.
Na taj način plasirali su se u osminu finala FA kupa, gde će igrati sa Lidsom, a odranije znamo da su u Liga kupu čekirali kartu za ''Vembli'' gde će se za trofej boriti sa Liverpulom.
Sa druge strane, nastupi u Premijer ligi su ispod svakog očekivanja za Čelsi koji se nalazi na razočaravajućem 11. mestu.
Delovalo je da je podigao formu krajem decembra i početkom januara kada je vezao tri prvenstvene pobede, ali nakon toga su usledila dva ubedljiva poraza.
Prvo u derbiju od Liverpula (1:4), a zatim i od Vulverhemptona (2:4).
Trener Maurusio Poketino je svestan slabih nastupa svoje ekipe, ali ubeđuje da će vremenom postati bolji i samo traži vremena kako bi mogao da radi i unapređuje svoje mlade igrače.
Poput Palasa i gosti imaju velikih problema sa povredama tokom čitave sezone, pa će ovaj gradski derbi propustiti imena poput kapitena Risa Džejmsa, Badijašila, Fofane, Kukurelje...
Čelsi je krajem decembra savladao ''orlove'' sa 2:1, a mi verujemo da će danas ostati neporaženi na ''Selhurst parku''.
Uz duplu šansu dodali bismo golove koji su redovna pojava na utakmicama ''plavaca'' u poslednje vreme.
Ovu i sve druge analize mečeva i najnovije vesti vezane za sport i klađenje možete pročitati i na našoj novoj aplikaciji za Android i iOS
Preporučujemo
JUVENTUS BEZ DUŠANA VLAHOVIĆA? Najbolji strelac ''stare dame'' pod velikim upitnikom za večerašnji meč
12. 02. 2024. u 15:06 >> 15:07
JUNAJTED PUN SAMOPOUZDANjA PRED DOLAZAK NA ''VILA PARK'': Crveni đavoli bi da iskoriste pad u formi birmingemskih lavova
11. 02. 2024. u 15:55 >> 15:55
RUSIJA GLEDA I NE VERUJE! Dobila vest koju niko nije očekivao
Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove "specijalna vojna operacija", Rusija je bila na meti mnogobrojnih sankcija. Dobar deo njih se odnosio i, još uvek, odnosi se na sport, ali... stvari se menjaju.
04. 11. 2025. u 20:50
"REKAO JE DA TO VIŠE NEĆE JESTI.... I POTOM JE UMRO" Fudbaler Radničkog o momentu kad je preminuo trener Mladen Žižović
UŽASNE vesti pogodile su srpski fudbal. Na utakmici Mladost - Radnički preminuo je trener Kragujevčana Mladen Žižović. U neverici zbog ove tragedije je igrač ovog kluba Mehmed Ćosić.
04. 11. 2025. u 13:30
"PSUJEŠ GA UVIJEK, KAD GA I NA SLICI VIDIŠ..." Ovako su bosanski navijači reagovali na smrt srpskog trenera, Mladena Žižovića, na utakmici
Fudbalska tragedija zadesila je ne samo Srbiju, već čitav region, kada je usred utakmice Mladost - Radnički 1923 Kragujevac u Lučanima umro trener gostujuće ekipe, Mladen Žižović. Pogodila je ta vest mnoge...
04. 11. 2025. u 12:20
Komentari (0)