HAJDUK JURI TREĆI KUP U NIZU: ''Krojači'' su ga zaustavili za vikend, danas to neće biti slučaj na ''Poljudu''
U četvrtfinalu Kupa Hrvatske fudbaleri Hajduka će u Splitu dočekati Varaždin (18.00).

Foto Profimedia
Hajduk se bori za titulu u prvenstvu, a odličnu priliku za trofej ima i u kupu koji je osvajao u poslednja dva navrata i jedan je od glavnih favorita da to učini i treći put u nizu.
Nije imao problema u dosadašnjem toku takmičenja, žreb ga je ''poštedeo'' jer je igrao protiv niželigaša i rutinski je odradio posao protiv Gornje Vrbe (6:0) i Jadran LP-a (2:0).
Navijači sanjaju osvajanje duple krune, ali upravo ih je Varaždin na svom terenu ''zaustavio'' za vikend kada su odigrali 1:1. Na taj način ''bili'' su propustili priliku da se vrate na prvo mesto, ali danas će imati pune tribine ''Poljuda'' iza sebe i biće veliki favoriti.
Sa druge strane, Varaždin je imao problema na putu do četvrtfinala. Prvo su mu bili potrebni penali da izbaci Grobničanin, a nakon toga je posle preokreta savladao Istru sa 3:2.
Za goste se može reći da su jedna od najmaleroznijih ekipa u istoriji ovog takmičenja, jer su čak šest puta igrali finale i nijednom nisu uspeli da dođu do trofeja.
Što se tiče prvenstva, za razliku od Hajduka, ''krojači'' se nalaze u donjem domu ali su zbog katastrofalnog Rudeša prebrinuli brige oko opstanka i igraće bez pritiska u nastavku sezone.
Splićani su već jednom savladali Varaždin na Poljudu, to je bilo sredinom novembra i rezultat je glasio 3:1.
NAŠ TIP: 1&2+ (kvota 1,50)
POGLEDAJTE NAJNOVIJU EPIZODU KLADIONIČARSKIH PRIČA
Preporučujemo

FRANCUSKI VELIKAN JE U STRAŠNOJ FORMI: Priče o borbi za opstanak su prošlost, sada se pretenduje na osvajanje trofeja!
27. 02. 2024. u 13:59 >> 13:59

''PIRATIMA'' JE POTREBNA NOVA SJAJNA PARTIJA SRPSKOG GOLMANA: Pitanje finaliste Kupa kralja rešava se na ''Anoeti''
27. 02. 2024. u 15:06 >> 15:06

ROLAN GAROS, NAJNOVIJE VESTI: Janik Siner "napustio teren" posle nepuna dva sata - više i "nije hteo da se zadržava"
Rolan Garos 2025, drugi teniski grend slem turnir u sezoni, ušao je u završnicu, a danas su ostvareni neki zanimljivi rezultati.
04. 06. 2025. u 18:25

RUSIJA GLEDA I NE VERUJE: Evo šta Britanci hoće da urade sa milijardama od prodaje Čelsija
Dok nesmanjenom žestinom traje rat u Ukrajini, ili kako Rusija to zove, "Specijalna vojna operacija", najnovije vesti vezane za Ukrajinu, Rusiju, njihov sukob ali i sport - prilično su šokantne za Ruse.
04. 06. 2025. u 12:33

FRKA KAKVU ALBANIJA NE PAMTI! Javio se i "izdajnik" koga su optužili da sarađuje sa Srbima
KOMPLETNA Tirana je na nogama! Cela nacija je u pripravnosti pre utakmice između Albanije i Srbije (subota, 20.45) u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2026. godine.
04. 06. 2025. u 10:31
Komentari (0)