DOMAĆIN JE U POTPUNOSTI FOKUSIRAN NA LIGU KONFERENCIJA: Belgijski velikan voli da igra na gostovanjima u ovom takmičenju
U prvoj utakmici osmine finala Lige konferencija fudbaleri Moldea će ugostiti Briž. Meč se igra na ''Ejker stadionu'' sa početkom u 18.45.

Foto Profimedia
Domaćin je ove godine već ispisao istoriju kluba, jer se tek po drugi put ikada našao u osmini finala nekog evropskog takmičenja posle Lige Evrope u sezoni 2020/21, ali ne planira da se tu zaustavi i u odličnoj atmosferi dočekuje večerašnji meč.
Ono što je prednost ovog tima je to što nema obaveze u domaćem prvenstvu koje se završilo u decembru, tako da su potpuno fokusirani na Ligu konferencija.
Postavljala su se pitanja oko fizičke spreme Moldea koji nije u takmičarskom pogonu, ali protiv Legije u šesneastini finala smo videli da problema nema jer su poprilično rutinski savladali poljsku Legiju.
Na prvom meču su slavili sa 3:2 pred svojim navijačima, dok su u gostima bili dosta ubedljiviji pobedivši rezultatom 3:0.
Sa druge strane, Briž se nalazi usred borbe. Briž je bio dominantan u grupoj fazi takmičenja osvojivši grupu ''D'' bez poraza, ostvarivši pet pobeda uz samo jedan remi.
Za razliku od Moldea, gosti su redovan učesnik najjačih fudbalskih takmičenja i poslednjih pet godina su igrali u Ligi šampiona, tako da imaju ozbiljno evropsko iskustvo i pedigre zbog kojih im kladionice daju prednost u ovom dvomeču.
Takođe, samopouzdanje Brižu daju igre na gostovanjima u Ligi konferencija u kojoj su na poslednjih pet utakmica na strani ostvarili isto toliko pobeda, uspust postigavši impresivnih 16 pogodaka.
Zdravstvena situacija u oba tima je veoma dobra, tako da nema prepreka za goleadu, koju verujemo da ćemo gledati, jer su u pitanju ekipe koje igraju utakmice sa velikim brojem pogodaka.
NAŠ TIP: |1-3&||1-3 (kvota 2,00)
POGLEDAJTE NAJNOVIJU EPIZODU KLADIONIČARSKIH PRIČA
Preporučujemo

ALBANCI NE MOGU DA DOĐU SEBI ZBOG SCENE IZ BEOGRADA! Ljuti, da nema kud
Crvena zvezda i Pafos su na Marakani odigrali izuzetno uzbudljivu prvu utakmicu plej-ofa za plasman u Ligu šampiona, a tom prilikom gostujući navijači oduševili su celu Srbiju. Izuzimajući tu jedan deo onih koji žive u južnoj srpskoj pokrajini, Kosovu i Metohiji, ali danas - i Albance u Makedoniji.
21. 08. 2025. u 12:40

ŽIVOT IDE DALjE! Arijana Mihajlović pronašla partnera tri godine nakon Sinišine smrti i donela važnu odluku
SUPRUGA Siniše Mihajlovića odlučila je da napravi drastičnu promenu u životu.
21. 08. 2025. u 09:06

KO JE MISTERIOZNI MUŠKARAC? Zbog njega Ana Ivanović blista posle bračnog brodoloma
KRUPNE promene su se desile u životu Ane Ivanović. Razvod od Bastijana Švajnštajgera je Srpkinji i te kako teško pao, ali u poslednje vreme nekada najbolja teniserka sveta se vznatno trgla.
21. 08. 2025. u 11:39
Komentari (0)