PELEOV KLUB PROŽIVLJAVA TEŠKE DANE: Santos prvi put u istoriji postao drugoligaš
SANTOS dočekuje RB Bragantino u prvoj utakmici polufinala šampionata Paulista.
Foto: Profimedia
Utakmica se igra na "Korintijans areni" od dva časa i 30 minuta. Santos se odlučio da "bikove" ugosti na većem objektu zbog prihoda od ulaznica, što se pokazalo kao odličan izbor jer su već prodali 40.000 ulaznica.
Šampionat Paulista igra se po jedinstvenom sistemu. Šesnaest ekipa podeljeno je u četiri grupe po četiri tima, ali se ne sastaju međusobno ekipe iz iste grupe, nego svako igra sa 12 timova van svoje grupe. Tek u četvrtfinalu sastaju se dve prvoplasirane ekipe iz iste grupe.
Tako je Santos eliminisao Portugezu, a Bragantino ekipu Internacional Limeiru.
Bragantino je u toj prvoj fazi bio domaćin Santosu i pobedio je sa 1:0, golom Eduarda Saše. Santos je od 49. minuta imao igrača više, a u poslednjim trenucima meča i dva igrača više, ali nije uspeo da materijalizuje brojčanu prednost.
Prošle sezone u Seriji A Bragantino je oba puta savladao Santos i time značajno doprineo ispadanju slavnog tima u Seriju B, gde će se takmičiti po prvi put u istoriji.
NAŠ TIP: 0-2 (kvota 1,53)
POGLEDAJTE NAJNOVIJU EPIZODU KLADIONIČARSKIH PRIČA
NOVAK ĐOKOVIĆ SE NALjUTIO: Povukao ovaj potez
POSLE popraza u finalu Australijan opena, a onda i odlaska sa suprugom Jelenom na Zimske olimpijske igre u Italiju Novak Đoković je ozbiljno tenis stavio u drugi plan. Ali, sada se "belom sportu" vraća.
18. 02. 2026. u 20:26
CEO SVET GLEDA I PLAČE: Rodila je decu sa posebnim potrebama i sa 41 godinom došla na Olimpijske igre. A tamo... (VIDEO)
Najnovije vesti iz sporta su takve da su pre podsetnik na snagu ljubavi, nego na priču o rezultatu.
19. 02. 2026. u 17:30
RUSIJA JE ZGROŽENA: Skandal! Ove tri užasne stvari su uradili njenoj zvezdi na Zimskim olimpijskim igrama!
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" stižu - iz Italije. U toj zemlji je u toku spektakl - Zimske olimpijske igre 2026, a tamo je jedan Rus doživeo istinski šok.
18. 02. 2026. u 15:20
Komentari (0)