OMILJENO GOSTOVANJE BOTAFOGA: Vitorija se posle lošeg starta malo probudila, ali "usamljena zvezda" je veliki favorit
BOTAFOGO gostuje Vitoriji u 16. kolu brazilske Serije A i u slučaju pobede i kiksa Flamenga može da preuzme lidersku poziciju na tabeli.
FOTO: EPA
Utakmica se igra u 2.30 po srednjoevropskom vremenu na stadionu "Manoel Baradas", popularnom "Baradau" u Salvadoru. To je mesto na kome se "crno-bele karioke" osećaju kao kod kuće jer nisu izgubili utakmicu od 2014. godine. Uopšte gledano, Vitorija nema mnogo uspeha protiv "usamljene zvezde", poslednju pobedu ostvarila je u Riju, 2017. godine.
"Lavovi" se poslednjih par godina vraćaju posle kriznog perioda koji je trajao pola decenije. Pretprošle sezone igrali su Seriju C, a onda su ostvarili dve uzastopne promocije, a usput su proletos, posle pet godina pauze, osvojili i prvenstvo države Baija.
Sezona u Seriji A za njih je počela veoma loše sa pet poraza i remijem u prvih šest kola, a onda su usledile još dve neodlučene utakmice i klub je naravno zaposeo dno tabele. Stvari su se malo popravile u nastavku sezone i sada su "crveno-crni" 15. na tabeli, sa tri boda više od prvog ispod crte Korintijansa, koji pritom ima i utakmicu više.
U prošlom kolu savladali su Krisjumu sa 2:1. Taj trijumf bio je veoma važan kako bi se ekipa konsolidovala posle dva poraza uzastopce koji su pretili da dovedu do novog pada na dno, naročito što je jedan od njih došao protiv već pomenutih rivala u borbi za opstanak, Korintijansa.
Botafogo je, s druge strane, sigurnom pobedom od 3:0 protiv Atletiko Mineira na svom "Nilton Santos olimpiku" ostao u ozbiljnoj konkurenciji za prvo mesto i titulu koja im je prošle godine izmakla na vrlo bolan i za sve prilično neočekivan način.
Posao Botafogu u pobedi nad Mineirom olakšao je defanzivac gostiju Igor Rabelo pošto je isključen u 25. minutu. Ali do tada je Botafogo već imao 1:0.
Botafogo je sada sakupio četiri uzastopne utakmice bez poraza — uz tri pobede i jedan remi — i izgubio je samo jedan od poslednjih 14 mečeva u svim takmičenjima od prve nedelje maja.
Sa 30 bodova iz 15 mečeva, izabranici portugalskog stručnjaka Artura Žorža su trenutno drugi na tabeli Serije A, na nivou sa braniocem titule Palmeirasom i samo jednim bodom zaostatka od lidera lige Flamenga.
NAŠ TIP: X2&GG (kvota 2,50)
Ovu i sve druge analize mečeva i najnovije vesti vezane za sport i klađenje možete pročitati i na našoj novoj aplikaciji za Android i iOS
Ne propustite novu epizodu Kladioničarskih priča: Kome je Ronaldo dao najviše golova
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
"MALI MESI" PREDVODI PALMEIRAS DO ODBRANE TITULE: Atletiko sve dublje tone na tabeli
11. 07. 2024. u 09:16
HAOS PRED MUNDIJAL! Neverovatno kome su Amerikanci zabranili dolazak na Svetsko prvenstvo u fudbalu!
Najnovije vesti iz Amerike, odnosno Sjedinjenih Američkih Država koje su, uz Meksiko i Kanadu, domaćini ovogodišnjeg Svetskog prvenstva u fudbalu, prilično su šokantne.
13. 05. 2026. u 19:06
JEZIVO! Ovime su bili naoružani huligani koji su povredili i srpsku policiju! (FOTO)
Najnovije vesti iz srpskog fudbala kao da su iz rubrike "crna hronika".
13. 05. 2026. u 17:55
RUSIJA JE ZAPANjENA: Ne može da veruje šta joj je Nemačka upravo uradila!
Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" nisu tako "bajne i sjajne" po Rusku Federaciju kao nedavne, kada je počelo ukidanje apsolutne zabrane za učešće ruskih ekipa, a i pojedinaca. Naprotiv.
13. 05. 2026. u 12:15
Komentari (0)