SRPSKI TRIO TRAŽI PRVU POBEDU: Helsinki izgubio meč koji je morao da dobije
PANATINAIKOS još uvek traži svoju prvu pobedu u ligaškoj fazi Lige konferencija nakon što je uzeo samo jedan bod od mogućih devet u dosadašnjem delu takmičenja. Danas od 18.45 po srednjoevropskom vremenu imaće priliku da se pobedom nad HJK Helsinkijem uključi u borbu za plasman od devetog do 24. mesta.

Foto: Profimedia
Atinski "zeleni" ne igraju dobro u Evropi, ali im u grčkom prvenstvu ide solidno. Istina, zaostaju dva boda za večitim rivalom Olimpijakosom i jedan za Paokom, ali su trenutno u boljoj formi i bez poraza šest kola, otkad su izgubili na gostovanju Aeku.
Novi trener Rui Vitorija zaslužan je za taj procvat u Ligi jer su pod njegovim vođstvom "zeleni" upisali sve tri pobede u prvenstvu. Ipak, na evropskom debiju nije bio toliko uspešan jer je PAO izgubio od Jurgordena sa 2:1, iako je preko srpskog bivšeg reprezentativca Filipa Đuričića stigao do ranog vođstva.
Prethodno je Panata pod starim rukovodstvom doživela katastrofu 1:4 od Čelsijevih rezervista, dok su u prvom kolu osvojili samo bod protiv šampiona Bosne i Hercegovine i najboljeg kluba iz Republike Srpske, Borca (1:1).
Helsinkiju ide neznatno bolje u Ligi konferencija, jer su skupili tri boda. Mogli su i više, bar tako misli njihov trener Toni Korkeakunas, da nisu izgubili kako šef finske ekipe reče "potpuno pobedljiv" meč kod kuće od Olimpije (0:2).
Finska ekipa nema lepa sećanja na susrete sa grčkim predstavnicima, pošto su prošle sezone izgubili od PAOK-a sa 3:2 i 4:2 na putu da napuste ovo takmičenje u grupnoj fazi.
Filip Đuričić je postigao gol u sva tri takmičarska nastupa za Panatinaikos ovog meseca i ako bude na tom nivou, neće biti problema za "zelene" kojima će možda i jedan gol biti dovoljan za pobedu jer ni u jednoj od poslednjih šest takmičarskih utakmica HJK-a oba tima nisu postigli gol.
KLIKNI NA LINK ZA NAŠ TIP: 1&NG (kvota 2,07)
Ovu i sve druge analize mečeva i najnovije vesti vezane za sport i klađenje možete pročitati i na našoj novoj aplikaciji za Android i iOS
Preporučujemo

"ORLIĆI" BEZ AMBICIJA LETE NA SEVER: "Žuti" su sve bodove u Ligi Evrope osvojili kod kuće
23. 01. 2025. u 14:03 >> 14:04

"ON SE BOGA NE BOJI!" Ukrajina u šoku zbog Ševčenka
Otkako je 2022. počeo rat u Ukrajini, koji Rusija zove "Specijalna vojna operacija", pravo je čudo da ukrajinski sport opstaje i na domaćoj, i na međunarodnoj sceni. Jer, samo živeti u takvim uslovima nije lako, a kamoli trenirati i nadmetati se. Pa opet, iako postoje čak i internacionalni uspesi ukrajinskih sportista, postoje i razdori. Ovo je svedočanstvo o jednom od njih - i u centru pažnje je jedna od istinskih legendi ukrajine, Andrej Ševčenko.
01. 09. 2025. u 15:24

KONOR MEKGREGOR SE ODSEKAO OD STRAHA U CRNOJ GORI! Čuveni borac pobegao glavom bez obzira (VIDEO)
Konor Mekgregor, jedan od najpoznatijih MMA boraca svih vremena, Irac koji se proslavio borbama u Ultimejt fajt šampionatu (UFC) pamtiće svoj dolazak u Crnu Goru dok je živ.
01. 09. 2025. u 16:16

ŠTA ĆE REĆI NIKOLA JOKIĆ? Stigle katastrofalne vesti u Rigu, a onda...
POSLE povrede Bogdana Bogdanovića moraće Nikola Jokić da zasuče rukave kao nikada pre kako bi Srbiju odveo do medalje.
01. 09. 2025. u 10:14
Komentari (0)