"KRALJEVSKI KLUB" NAPADA NOVI TROFEJ: "Rovčice" spašavaju lošu sezonu
TROFEJNA sala Real Madrida sprema se polako da primi još jedan trofej.

FOTO: AP/Tanjug
Reč je o FIFA Interkontinentalnom kupu, takmičenju koje je FIFA formirala na zahtev kontintalnih konfederacija, kao kompromisno rešenje posle "pobune" zbog kontroverzne promene formata Svetskog klupskog prvenstva.
Real Madrid je dobio direktno mesto u finalu kao šampion Evrope, dok su se za njegovog izazivača borili pobednici Čelendž kupa u kome su se sastali meksička Pačuka koja je na kraju i izborila finale i egipatski El Ahli. Prethodno su učesnike Čelendž kupa odlučili "derbi Amerika" u kome je brazilski Botafogo kao šampion Južne Amerike poražen od Pačuke, dok je drugi "četvrtfinalista" odlučen u duelu šampiona Afrike i Azije.
Zaista, samo je FIFA mogla da smisli nešto ovako komplikovano.
Ovaj meč koji se igra na stadionu Lusail u Kataru imao je uvertiru u Dohi. Izabrani su najbolji u više kategorija, a u onoj najvažnijoj, za najboljeg fudbalera sveta, FIFA je odlučila da razmaženom derištu Vinisijusu žunioru ispuni želju i proglasi ga najboljim na svetu.
Vinisijus je igrao samo pola časa u nedavnom remiju Reala sa Rajo Valjekanom. Ušao je kada je njegov tim vodio sa 3:2, a na kraju je meč završen podelom bodova (3:3). Ipak, bio je, uz Kilijana Mbapea i Džuda Belingama jedan od boljih u redovima kraljevskog kluba kada su sa 3:2 pobedili Atalantu u gostima.
Iako nisu blistali u Valjekasu "blankosi" jesu tim remijem na tri meča produžili niz neporaženosti koji sada ponovo grade posle nedavnog šokantnog poraza od Atletik Bilbaa u La ligi.
Taj produžetak niza jeste pozitivna stvar, ali novi gubitak bodova, šesti put ove sezone, uticao je da Real padne na treće mesto na tabeli La lige, jedan bod iza lidera lige Barselone i Atletiko Madrida na drugom mestu.
Pačuka je krenula složenijim putem do ovonedeljnog finala Interkontinentalnog kupa, a meksička ekipa je već provela više od sedam dana na Bliskom istoku.
Prošle srede uveče su na stadionu 974 golovima Usame Idrisija, Nelsona Deose i Salomona Rondona u drugom poluvremenu sa 3:0 ubedljivo slavili nad brazilskim Botafogom.
Zatim, dok su se "blankosi" borili na gostovanju u Valjekanu u subotu, Pačuka je rezervisala mesto u finalu Interkontinentalnog kupa pobedom iz penala nad afričkim šampionom Al Ahlijem, a golman Karlos Moreno je odbranio udarac Haleda Abdelfataha i pobedio u takmičenju.
Pre pozitivnih izlazaka na kontinentalnu scenu tokom prošle nedelje, "rovčice" su završile meksičku Aperturu sa dva poraza čime je njihov konačan plasman poražavajuće 16. mesto i ostali su bez plej-ofa.
Nije iznenađujuće što će stadion Lusail biti poprište prvog susreta između Real Madrida i Pačuke u sredu uveče, a zanimljivo je da će se obe sastati i naredne godine u grupi H novog formata Svetskog klupskog prvenstva, zajedno sa red bul Salcburgom i El-Hilalom naših Aleksandra Mitrovića i Sergeja Milinković-Savića.
Kliknite na link za NAŠ TIP: 1&3+ (kvota 1,60)
Ovu i sve druge analize mečeva i najnovije vesti vezane za sport i klađenje možete pročitati i na našoj novoj aplikaciji za Android i iOS

"JE LI, BRE, KOLIKO TI IMAŠ GODINA?!" Hamad Međedović napustio meč sa najbezobraznijim teniserom na svetu! (VIDEO)
Hamad Međedović se povukao sa mastersa u Šangaju posle serije skandala.
02. 10. 2025. u 17:00

ŠOKANTAN KRAJ MEČA PORTO - ZVEZDA! Crveno-beli imali zicer za pobedu, a odmah potom u 89. minutu primili gol za poraz!
Porto i Crvena zvezda su odigrali više nego zanimljivu utakmicu u 2. kolu Lige Evrope, a konačan rezultat, 2:1, epilog je više nego dramatične završnice. Borbeni nastup srpskog prvaka protiv lidera portugalskog šampionata umalo mu je doneo trijumf, jer su crveno-beli imali veliku šansu za pobedu, no posle tog promašaja usledila je kazna u narednoj akciji rivala, i to u 89. minutu.
02. 10. 2025. u 22:57 >> 23:02

A POSLE HAOSA NA MARAKANI... Vladimir Stojković "dočekao" Zvezdu u Portu
Kada su minulog vikenda Crvena zvezda i Radnički 1923 iz Kragujevca igrali u prvenstvu Srbije, mnogo vesti vezanih za tu utakmicu ticalo se navijačkog haosa koji je obeležio pomenuti duel, jer je golman Vladimir Stojković bio na meti "delija", kao neko ko je svojevremeno branio Zvezdin gol, a potom uz parolu na majici "Oprostite mi ružnu prošlost" stigao i u Partizan. Tri dana posle te utakmice, bivši reprezentativni čuvar mreže opet je u žiži javnosti.
02. 10. 2025. u 15:28
Komentari (0)