MEČ OD VELIKOG ZNAČAJA: Atletiko se neće zaletati protiv razigranih "farmaceuta"
RAZIGRANE "jorgandžije" će u okviru 20. kola španske La lige gostovati Leganesu (16.15).

Foto: EPA-EFE/JUANJO MARTIN
Iako nije imao baš dobar start sezone, to nije unelo nemir u redove čete Čola Simeonea koji po zna koji put pokazuje zašto je jedan od najboljih trenera 21. veka.
Sjajni Argentinac je konsolidovao svoju ekipu, pronašao ulogu svim igračima i od kraja oktobra do sve par par dana napravili su niz od čak 15 uzastopnih pobeda koji je okončan neočekivanim porazom od Leganesa protekle subote (0:1).
Madriđani igraju odlično u svim takmičenjima, za vreme pobedničkog niza bili su bolji od rivala poput Barselone, PSŽ-a, Sevilje... i igraju jedan od najboljih fudbala na svetu u ovom trenutku.
Zahvaljujući tim nastupima popeli su se na drugo mesto tabele La lige (Real im beži dva boda), a pored toga imaju lepee šanse da u poslednja dva kola grupne faze Lige šampiona ostvare plasman među prvih osam, odnosno direktno se plasiraju u osminu finala.
Trenutno su 11. na tabeli Lige šampiona i zaostaju samo bod za osmoplasiranim Lilom. Pored Leverkuzena koji večeras dočekuju, u poslednjem kolu će gostovati "precrtanom" Salcburgu, tako je realno očekivati da osvoje četiri ili šest poena na tim mečevima koji bi trebali biti dovoljno za direktan plasman u osminu finala.
Sa druge strane, Leverkuzen takođe igra fanatastično u poslednje vreme. "Faramaceuti" su vezali 11 pobeda u svim takmičenjima, a da ih kratka zimska pauza nije usporila pokazali su proteklog vikenda savladaši Borusiju Menhendaglah poprilično rutinski rezultatom 3:1.
Tim trijumfom održali su korak za vodećim Bajernom koji im beži četiri boda i tako pokazali Bavarcima da ne planiraju u skorije vreme odustati od odbrane trona u nemačkom prvenstvu.
Što se tiče Lige šampiona, povratnička avantura u najjačem evropsko takmičenju im ide odlično. Gosti su sakupili 13 bodova u uvodnih šest kola i zbog impresivne gol-razlike (12:5) nalaze se u samom vrhu tabele, na četvrtom mestu.
Izostanci muče i jedne i druge, domaćini su bez Aleksandera Serlota, dok će kod gostiju meč propustiti Dali, Bonifejs, Belosijan i Terijer.
Ovaj meč je od izuzetnog značaja za obe ekipe, očekujemo nešto oprezniju igru, pogotovo od Atletika i zbog toga predlažemo "iks" na poluvremenu ili kraju meča.
KLIKNI NA LINK ZA NAŠ TIP: Xv|X (kvota 1,74)
Ovu i sve druge analize mečeva i najnovije vesti vezane za sport i klađenje možete pročitati i na našoj novoj aplikaciji za Android i iOS

RUSIJA NA NOGAMA! Zbog onoga što se sprema u Beogradu Rusi netremice gledaju ka Srbiji
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, ili "specijalna vojna operacija" kako to zove Ruska Federacija, u sportskom smislu bila sklonjena sa međunarodne scene, osim nekoliko izuzetaka. Ali najnovije vesti su potpuno drugačije.
27. 03. 2025. u 12:40

TENISKI SVET U NEVERICI! Novak Đoković neće igrati četvrtfinale Majamija?
SVI su sa nestrpljenjem čekali spektakl između Sebastijana Korde i Novaka Đokovića, ali...
26. 03. 2025. u 07:58

UBIJEN ALEKSANDAR RABOTNICKI: Osvajač medalje sa Igara u Tokiju poginuo u Ukrajini
RAT u Ukrajini i dalje privlači ogromnu pažnju širom planete, a najnovije vesti vezane za taj sukob, koji Rusija naziva "specijana vojna operacija", dolaze iz sfere sporta.
26. 03. 2025. u 19:54
Komentari (0)