BENFIKA SVE IZNENADILA NASTUPIMA NA KSP: Mareska odmarao ključne igrače protiv Esperance
PRVI PUT posle više od 12 godina sastaće se u jednoj takmičarskoj utakmici Čelsi i Benfika.
Tanjug/AP
Benfika i Čelsi ukrštaju koplja u osmini finala FIFA Svetskog klupskog prvenstva, nakon što su obe ekipe trijumfovale u trećem kolu grupne faze. I dok jedni jure potvrdu kontinentalne dominacije, makar i u trećerazrednom kupu, drugi se nadaju vraćawu na staze stare slave pod vođstvom novog trenera.Poslednje zapaženije rezultate Benfika je ostvarila 2013. i 2014. godine, kada je igrala dva uzastopna finala Lige Evrope.
Upravo je Čelsi stao na putu osvajanju trofeja u Ligi Evrope 2013, tačnije naš Bane Ivanović golom u trećem minutu nadoknade amsterdamskog finala. Godinu kasnije bolja je bila Sevilja.
Forma i aktuelnosti
Benfika je nadigrala Bajern (1:0) i time osvojila prvo mesto u grupi C, a taj trijumf usledio je posle rutinske pobede nad Oukland Sitijem (6:0). Tako su Lisabonski orlovi demantovali zabrinutosti izazvane nizom od četiri utakmice bez pobede pre turnira (D3, L1).
Čelsi, s druge strane, ima dve pobede i poraz – izgubili su od Flamenga, što ih je koštalo vrha grupe D. Ipak, sa pet pobeda u poslednjih šest mečeva i svežinom nakon što je Enco Mareska rotirao osam igrača protiv Esperansa, Plavci stižu samouvereno u eliminacionu fazu.
Međusobni dueli
Benfika nema lepe uspomene na duele sa Čelsijem – izgubila je sva tri prethodna, uključujući i finale Lige Evrope 2013. godine, svaki put minimalnom razlikom.
Statistika i zanimljivosti
- Benfika je postigla gol u nadoknadi prvog poluvremena u dve od tri utakmice na ovom turniru
- Na njihovih poslednjih 5 mečeva viđeno je 5 penala
- Čelsi je u pet od poslednjih šest pobeda sačuvao mrežu
- U sve tri utakmice na ovom SKP-u Čelsi je postigao prvi gol pre poluvremena
Golman Benfike Anatolij Trubin briljira – poslednjih šest šuteva u okvir gola je uspešno odbranio. Kod Čelsija, mladi napadač Liam Delap se istakao golom protiv Esperansa, a očekuje se da dobije više prostora u odsustvu suspendovanog Nikolasa Džeksona.
Benfika se defanzivno konsolidovala, Čelsi je čvrst, a i prethodni međusobni susreti su bili tesni. Sve upućuje na zatvorenu i strpljivu utakmicu u kojoj će odlučivati detalji, a ne goleada.
Kliknite na link za NAŠ TIP: 0-2 (kvota 1,86)
POGLEDAJTE NAJNOVIJU EPIZODU KLADIONIČARSKIH PRIČA
CRVENA ZVEZDA ODSTRANILA NEMANjU RADONjIĆA IZ TAKMIČARSKOG TIMA! Vri na "Marakani"!
Najnovije vesti iz FK Crvena zvezda prilično su šokantne.
24. 11. 2025. u 16:46
"DELIJE" OVO NISU OČEKIVALE! Evo šta je Crvena zvezda uradila pred burne dane u Evropi
Najnovije vesti iz FK ali i KK Crvena zvezda obradovale su "delije".
24. 11. 2025. u 16:25
ZVEZDA UKRAJINE PROBALA DA UBIJE RUSKOG PUKOVNIKA: Rusija ne prašta! Evo šta se desilo ukrajinskoj šampionki
Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, iznedrila je i jednu nesvakidašnju situaciju koja ima veze sa sportom. Jer, najnovije sportske vesti iz Rusije tiču se ukrajinske šampionke, koja je osujećena u pokušaju terorističkog napada.
23. 11. 2025. u 20:35
Komentari (0)