Bivša šampionka ide ka polufinalu!
ČETVRTFINALE najprestižnijeg turnira na svetu nam donosi okršaj Simone Halep i Amande Anisimove.
Foto: AP
Rumunka je bivša najbolja teniserka sveta i sigurno da je sa razlogom tu gde jeste. Trenutno zauzima 18. poziciju i postavljena je za 16. nosioca.
U karijeri ima 23 osvojena trofeja, od kojih su dva grend slema.
Poslednji osvojeni turnir iz kategorije najvećih je upravo Vimbldon, Halepova je trijumfovala 2019. godine savladavši u finalu Serenu Vilijams.
Halepova u ovih 10 dana igra sjajno, za sada je bez izgubljenog seta, a jedina koja je uspela da joj pruži nešto jači otpor bila je Flipkensova u drugom kolu.
Njena današnja protivnica je Amerikanka koja je takođe prikazala kvalitetan tenis, radi se o teniserki koja za sada u karijeri ima dva trofeja, a najveći rezultat na grend slemovima imala je u Parizu 2019. godine kada je stigla do polufinala.
Prošle godine je na ovom mestu takmičenje završila u prvoj rundi, tako da je ovo za nju veliki uspeh.
Ove rivalke su se do sada sastale tri puta, a poslednji okršaj su imale pre dve nedelje i tada je Rumunka trijumfovala bez previše problema. Verujemo da će tako biti i danas.
Preporučujemo
SRBIJA SLAVI, HRVATSKA TUGUJE: Crvena zvezda nokautirala giganta iz Zagreba!
Crvena zvezda je "pokorila Zagreb"!
06. 01. 2026. u 18:36
DOSAD NEZABELEŽENO! Novak Đoković snimljen kako moli za ovo (VIDEO)
Novak Đoković se pobrinuo da najnovije vesti iz tenisa - budu nesvakidašnje.
06. 01. 2026. u 15:38
ALBANCI U ŠOKU: Ne mogu da veruju šta se u Crnoj Gori desilo njihovom momku koji je uvredio Srbiju
Činjenica da je Kosovo Srbija je - činjenica, ma šta o njoj neki drugi govorili, a jedan albanski sportista iz južne srpske pokrajine naučio je to težim putem.
06. 01. 2026. u 12:22
Komentari (0)