ZA BOŽIĆ SE IGRA NEŠTO OPUŠTENIJE: Okršaj dva najtrofejnija tima u najjačoj ligi na svetu
SPEKTAKL u Kaliforniji gde će Lejkersi ugostiti Boston (23.00).
Foto: Profimedia
Lejkersi su ove sezone već stigli do jednog trofeja, u finalu NBA kupa su savladili Indijanu, a titulu najkorisnijeg igrača turnira poneo je ko drugi do Lebron Džejms.
Izabranici Darvina Hama su trenutno devetoplasirani u Zapadnoj konferenciji, a u dosadašnjem delu takmičenja su upisali 16 pobeda i 14 poraza. Prvi strelac tima je upravo tridesetdevetogodišnjak iz Ohaja koji u proseku ubacuje 25,7 poena, dok je odmah iza njega Entoni Dejvis sa 24,4.
Sa druge strane Seltiksi sa skorom 22-6 zauzimaju lidersku poziciju na Istoku. U prethodnih deset utakmica izabranici Džoa Mazule su čak osam puta slavili. Jedina dva poraza su pretrpeli od Indijane, odnosno Golden Stejta.
U prošlom kolu momci iz "zelenog grada" su prosto počistili sa terena ekipu Los Anđeles klipersa. Najdominantniji na terenu bio je Džejson Tejtum koji je imao 30 pogodaka. Džejlen Braun je brojao do 24, dok je Džru Holidej dodao 20.
Boston je prošle sezone igrao fantastičnu košarku, ali je ipak poražen u polufinalu od Majamija nakon majstorice. Mazulini puleni u gostima ipak nisu toliko dominantni, upisali su osam pobeda uz šest poraza.
Seltiksi su savladali tim iz Kalifornije u prethodna dva duela, a zanimljivo je da smo u oba navrata gledali produžetke.
U zelenom dresu večeras verovatno nećemo videti Kristapsa Porzingisa. Letonac je veoma bitan šraf u svojoj ekipi i trenutno je treći strelac tima sa 19,2 poena u proseku.
Sigurno nas očekuje interesantan duel kada se sastaju ekipe koje su u svojoj istoriji osvojile po 17 prstenova, a tandem Džejms-Dejvis će biti silno motivisan da zaustavi mašineriju iz Masačusetsa predvođenu bivšim studentom univerziteta Djuk, Džejsonom Tejtumom.
Dosta puta smo bili svedoci da se u božićnoj noći igra nešto opuštenije i verujemo da će tako biti i večeras. Naša procena je da će se igrati u brzom ritmu i da će granica poena biti prebačena.
Ovu i sve druge analize mečeva i najnovije vesti vezane za sport i klađenje možete pročitati i na našoj novoj aplikaciji za Android i iOS
NAŠ TIP: +234,5 (kvota 1,89)
Preporučujemo
PRAZNIČNI SPEKTAKL U KOLORADU: Jokić dočekuje Karija i družinu!
25. 12. 2023. u 08:32
LIDER SE OBRUKAO U PROŠLOM KOLU: Današnji rival pravi za povratak na pobedničku stazu
25. 12. 2023. u 10:35
SVI PRIČAJU KAKO SU REAGOVALI SRPSKI I HRVATSKI TV KOMENTATORI: Kada je Bosna dala Italiji odlučujući gol za Svetsko prvenstvo... (VIDEO)
Najnovije vesti iz fudbala tiču se više zemalja, a "krivci" su Bosna i Hercegovina, Italija, te njihovi penali koji su odlučili ko ide na Svetsko prvenstvo 2026.
03. 04. 2026. u 12:26
BRUTALAN ODGOVOR IZ "DžAMIJE"! Muftija javno "patosirao" trenera Crvene zvezde
U izuzetno uzbudljivom večitom derbiju 35. kola Evrolige, košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu rezultatom 89:82.
03. 04. 2026. u 10:33 >> 11:01
SABOTAŽA KAKVU SVET NE PAMTI! NBA moćnici probali da UKRADU titulu Nikoli Jokiću, a onda se desilo čudo
NBA liga ulazi u finiš "regularnog" dela, a košarkaški svet svedoči neviđenoj nepravdi!
03. 04. 2026. u 09:28
Komentari (0)