LUKA DONČIĆ JE POSLEDNJI PUT PROTIV ATLANTE ISPISAO REKORD KARIJERE: Hoksi ne znaju kako da brane jednog od najboljih košarkaša sveta
DANAS smo se opredelili za Luku Dončića čiji Dalas maveriksi dočekuju Atlanta hokse (1.30).
Foto: Profimedia
Luka Dončić i Dalas maveriksi su uhvatili zalet u pravo vreme. Slavili su na osam od poslednjih deset utakmica i što je najbitnije zauzeli peto mesto na Zapadu koje direktno vodi u plej-of.
Najzaslužnije za te uspehe je naravno slovenački košarkaš koji ponovo igra fenomenalnu sezonu i da nema Nikole Jokića, bio bi jedan od glavnih favorita za osvajanje MVP-ja regularnog dela sezone.
Dončić u proseku flertuje sa tripl-dablom, postiže skoro 34 poena, a uz njih hvata 9,2 skoka i deli 9,8 asistencija po meču.
Najbolju utakmicu karijere Luka je imao upravo protiv večerašnjeg rivala kada je krajem januara postigao čak 73 poena u pobedi Dalasa nad Atlantom (148:143). Pogodio je 25 od svoja 33 šuta, a uz to je bio gotovo perfektan sa linije penala (15/16).
Pošto je odbrana Hoksa sada malo bolja, a i Maveriksi će biti jači za Kajrija Irvinga, ne verujemo da će ubaciti 50+ poena, ali zadatu granicu može rutinski prebaciti.
NAŠ TIP: Luka Dončić +34,5 (kvota 1,90)
POGLEDAJTE NAJNOVIJU EPIZODU KLADIONIČARSKIH PRIČA
Preporučujemo
LIVERPUL SE VRAĆA NA PRVO MESTO: Šefild je najgori premijerligaš u svim segmetnima
04. 04. 2024. u 09:09
GRANADA SE UZDA U "ČUDOTVORCA": Valensija navija za Bilbao u finalu Kupa kralja
04. 04. 2024. u 09:40
PARTIZANOVA SUDBINA ZAVISI OD DRUGIH: Crno-beli su "prokockali" svoje šanse!
04. 04. 2024. u 08:05
NEVERICA U DENVERU! Nove informacije o povredi Nikole Jokića (VIDEO)
Denver je poražen na gostovanju Klivlendu, međutim to sada manje brine navijače Nagetsa, pošto se u dvorani pojavio Nikola Jokić i bodrio svoje saigrače.
03. 01. 2026. u 08:27 >> 08:27
"NEMANjA RADONjIĆ MORA SKROZ DA PROMENI SVOJU GLAVU!" Zvezdan Terzić o mnogim aktuelnim temama
Prvi čovek Crvene zvezde Zvezdan Terzić se dotakao mnogih aktuelnih tema u opširnom novogodišnjem intervjuu za “Telegraf”
03. 01. 2026. u 10:29
"SVE ĆEMO URADITI DA OSVOJIMO TITULU!" Dejan Stanković pred početak priprema za nastavak sezone
Trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković rekao je na početku priprema za drugi deo sezone da će on i igrači uraditi sve da osvoje titulu prvaka Srbije.
03. 01. 2026. u 11:35
Komentari (0)