"ORLOVI" NE SMEJU DA SE OPUSTE: Nikola Jokić predvodi saigrače do nokaut faze!
KOŠARKAŠI Srbije će se u poslednjem kolu grupne faze Olimpijskog turnira sastati sa Južnim Sudanom.

Foto: Tanjug/Strahinja Aćimović
Naši reprezentativci su u prvom kolu poraženi od Amerikanaca, ali su kasnije savladali Portoriko rezultatom 107:66.
Kontrolisali su Pešićevi puleni situaciju na terenu od samog starta, Portorikanci su pokušali da se vrate u igru šutevima za tri poena, ali im nije pošlo za rukom.
Centralna figura meča bio je Nikola Jokić koji je za 23 minuta na parketu imao učinak od 14 poena, 15 skokova i 9 asistencija. Mogao je Somborac da postane tek četvrti igrač u istoriji koji je postigao tripl-dabl na Olimpijskim igra, međutim, individualna statistika ga jednostavno ne interesuje previše.
Filip Petrušev je bio tak koji ga je sjajno pratio, košarkaš Olimpijakosa je sa 15 poena bio najefikasniji u pobedničkom sastavu.
Bogdan Bogdanović nije želeo previše da forsira, ubacio je tek 13 poena uz 44% uspešnosti iz igre.
Vasilije je Micić je konačno prikazao dobru partiju, utakmicu je završio sa 13 poena u 7 asistencija.
Danas će naši momci odraditi poslednji meč u grupi, a protivnik će biti ekipa koja ima skor kao i mi (1-1).
Južnosudanci su kao i druge slabije reprezentacije, opasni onoliko koliko im dozvolite. Snabdeveni su sjajnim atletama, igraju na poen više i mogu iznenaditi svaku ekipu koja ih ne shvati ozbiljno.
Prva udarna igla je Karlik Džons, momak koji je u pripremnom meču protiv Amerikanaca upisao tripl-dabl učinak. Malo je falilo da postani potpuni heroj, međutim, promašio je šut u poslednjim sekundama.
Pored Džonsa postoje i drugi momci koji predstavljaju pretnju, jedan od njih je Marijal Makur Šejok koji je izvanredan šuter i u stanju je da pogađa u visokim procentima iza linije 6,75.
Nuni Omot je neko ko dolazi iz drugog plana, ali nije u stanju da isparira teškim centrima kao što su Jokić i Milutinov.
Južni sudan igra jednostavnu košarku koja neretko ume da donese benefite, ali i veliki hendipep kada se suoče sa kvalitetnom timskom odbranom. Njihov najveći problem je upravo timska odbrana, a naši momci su dovoljno kvalitetni da to iskoriste na najbolji mogući način.
Svetislav Pešić zna šta mu je činiti i svestan je da se ne smemo "juriti" sa njima po terenu, jer je to mač sa dve oštrice.
Klikni na link za NAŠ TIP: H1 -14,5 (kvota 1,90)
Ovu i sve druge analize mečeva i najnovije vesti vezane za sport i klađenje možete pročitati i na našoj novoj aplikaciji za Android i iOS

ROLAN GAROS, NAJNOVIJE VESTI: Neverovatan raspored takmičenja za ponedeljak
Rolan Garos 2025, drugi teniski grend slem turnir u sezoni, počeo je pre sedam dana, a postalo je poznato i ko igra i kada igra u ponedeljak, 2. juna.
01. 06. 2025. u 15:18

HAOS! Karlo Anćeloti uopšte nije selektor Brazila?! Za sve kriv lažni fudbalski menadžer!
Najnovije vesti vezane za FK Real Madrid, fudbalsku reprezentaciju Brazila i Karla Anćelotija su prilično burne. A kako i ne bi bile, kada je FIFA otvorila istragu o tom transferu o kome bruji čitava planta.
01. 06. 2025. u 13:45

NAPADNUT TOMAS BAH, ČOVEK KOGA MRZE I RUSIJA I UKRAJINA! Evo šta mu je uradio čovek u nemačkom kafiću (VIDEO)
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, odmah je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Tomas Bah, sada već odlazeći predsednik Međunarodnog olimpijskog komiteta, bio je na čelu te organizacije kada su njenom odlukom Rusi izbačeni sa svih internacionalnih takmičenja, mada su ga potom zamrzeli i Ukrajinci, jer se zalagao da se, postepeno, "u neutralnom statusu", ruski i beloruski sportisti vrate na nadmetanja. Sada je - napadnut.
01. 06. 2025. u 15:04
Komentari (0)