NAPOLEON
POZIV francuskog predsednika Emanuela Makrona da članice NATO pošalju svoje vojnike u Ukrajinu malo koga je uplašila u Rusiji i uglavnom je izazvala sprdnju.

Novosti
Mnogi komentatori su Makrona nazvali novim Napoleonom i sugerisali su mu da se pozabavi istorijom i nauči kako su prolazili oni koji su krenuli u rat protiv Rusa. Još na početku sukoba u Ukrajini kad su zapadne zemlje počele da šalju oružje Kijevu u Moskvi su izvadili arhivske dokumente iz kojih se videlo da su te iste države slale naoružanje i Hitleru. Ovog puta portparolka Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova otvorila je još jednu sramnu stranicu francuske istorije. Ona je preko svog telegram-kanala podsetila Makrona da su Francuzi i u Drugom svetskom ratu bili na strani ruskih neprijatelja.
- Francuska SS divizija "Šarleman" i druge jedinice Francuza branile su u Berlinu 1945. Rajhstag i Rajhskancelariju. Baš oni su branili i Hitlerov bunker. Zato su bili među poslednjima koje je Treći rajh nagradio nacističkim ordenjem Ricarskog (viteškog) krsta - napisala je glasnogovornica MSP.
Istovremeno je upitala francuskog lidera:
- Emanuele, jeste li vi rešili da organizujete diviziju "Šarleman dva" za odbranu bunkera Zelenskog?
Zaharova je podsetila da je Makron pre mesec dana opovrgavao informacije da Francuska šalje legionare u Ukrajinu. Bilo je to kad je poginula veća grupa Francuza na frontu na istoku Ukrajine. Makron je već doživeo prvi poraz u Parizu kad su lideri mnogih članica NATO otvoreno rekli da ne nameravaju da šalju svoje trupe na istočni front i ulaze u direktan sukob sa Rusijom. Na kraju je dobio i šamar iz Amerike jer su i iz Vašingtona poručili da ne nameravaju da ulaze u rat sa Rusima.
Naravno da to ne znači da vodeće zapadne zemlje već nisu umešane i svima je jasno da za sofistificiranimm oružjem sede instruktori iz onih država koje su i poslale tu vojnu tehniku. Samo naivni veruju da komandnim punktovima američkih sistema "Patriot" rukovode ukrajinski vojnici.
Preporučujemo

OVO JE ANDREJ POPOVIĆ: Priča o njemu i uspesima koje postiže je neverovatna (VIDEO)
ŠAMPIONI U FOKUSU: Andrej Popović mladi fizičar iz Kikinde
17. 09. 2025. u 13:52

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"TAJ ČOVEK JE SRAMOTA, NE POŠTUJE KRALjA!" Tramp tokom susreta s Čarlsom prekršio protokol, ljudi ljuti
AMERIČKI predsednik Donald Tramp i prva dama Melanija borave u Vindzoru, a njihov susret sa kraljem Čarlsom III već je izazvao burne reakcije zbog kršenja strogog kraljevskog protokola, piše Unilad.
17. 09. 2025. u 16:41
Komentari (0)