HABZBURŠKI NEOOSMANIZAM: Zapad zaluđuje Sarajevo obećanjima da bi NATO proširio do Save i Drine
ČINOVNICI EU Đozep Borelj i Oliver Varhelji, povodom godišnjice događaja u Srebrenici, saopštili su da je to "jedan od najmračnijih trenutaka u modernoj evropskoj istoriji" i zapretili: "Među nama nema mesta za one koji negiraju genocid, pokušavaju da prekrajaju istoriju i veličaju ratne zločince". Službenici aktuelne "nemačke Evrope" su "zaboravili" na nemački genocidni program prema Slovenima u Drugom svetskom ratu i autentični NDH projekat istrebljenja Srba, u kome su aktivno učestvovali mnogi muslimani iz BiH.

Novosti
KOMENTAR Piše: Boris Subašić
EU je "zaboravila" i da je Jerusalimski muftija Huseini dolazio u NDH da pozdravi osnivanje muslimanske SS "Handžar" divizije od 21.000 dobrovoljaca.
Taj "zaborav" istoričari opisuju terminom "proces dugog trajanja" u kome Zapad srpski narod posmatra kao neevropski, "vizantijski" i "šizmatički". Deo tog procesa je i nastup bošnjačkog člana Predsedništva BiH Denisa Bećirovića na "mezarju šehida", u prevodu - groblju ratnika za islamsku veru, u Potočarima. On je poručio da je "implementacija rezolucije o Srebrenici počela" iako ona nema pravnu snagu, ako se ne računa na "pravo sile" njenih sponzora sa Zapada.
To je nastavak procesa započetog austrijskom aneksijom BiH, kada je Beč krajem 19. veka osmanskim begovima ostavio stare privilegije da bi pomogli u projektu slamanja Srba i njihovog utapanja u novu naciju "Bošnjaka". Jugoslovenski Muslimani su posle "Dejtona" postali Bošnjaci, sa ambicijom Sarajeva da u novu naciju utopi i Srbe. Kada Bećirović kaže: "Sudovi UN presudili su da je počinjen genocid nad Bošnjacima, kao i udruženi zločinački poduhvat protiv države BiH", on nastupa kao portparol Zapada koji zaluđuje Sarajevo obećanjima montiranog suđenja koje bi ukinulo Republiku Srpsku, a Srbiju osudilo na plaćanje ratne odštete. Aktuelni sarajevski "begovi", kao devedesetih Alija Izetbegović, maštaju o neoosmanskom bogatstvu i moći, ne videći očigledno, da sponzori tadašnjeg krvoprolića huškaju na novi sukob sa istim ciljem - proširenjem NATO-a na celu BiH.

"NEĆU MOĆI DA PRISUSTVUJEM DOGAĐAJIMA" Država EU zabranila Ficu prelet do Moskve, traže se alternativne rute
SLOVAČKI premijer Robert Fico je izvestio da Estonija nije dozvolila slovačkom avionu za Rusiju da preleti preko njene teritorije i da se traži alternativni put.
07. 05. 2025. u 21:01

"TO JE SKANDAL!" Orban žestoko udario na Ursulu fon der Lajen zbog Ukrajine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban oštro je kritikovao predsednicu Evropske komisije Ursulu fon der Lajen na društvenim mrežama zbog poziva Ukrajini da ubrza pristupanje Evropskoj uniji.
07. 05. 2025. u 15:26

INCIDENT NA EVROVIZIJI: Albanski navijači napali Princa, u grupu navijača uletelo obezbeđenje
PREDSTAVNIK Srbije na Evroviziji u Bazelu, Princ od Vranje završio je prvu probu u Bazelu, koja je protekla veoma burno
08. 05. 2025. u 16:27
Komentari (0)