KOBNA VEZA BOMBI I BOLESTI: Hoće li biti pravde za one koji su bili izloženi osiromašenim uranijumom
13. 01. 2021. u 10:21
Sada, gotovo 22 godine kasnije, rak je ušao u svaku kuću u ovim selima. To najbolje pokazuju matične knjige u Reljanu: više od 80 odsto preminulih umrlo je od malignih bolesti
Povezane vesti
KAKO NAS NATO JOŠ UBIJA Potresna priča Ane Oparnice, obolele od karcinoma: Muž mi je rekao - ako ne preživim, ti svedoči da ne zaboravimo
ANA i Veljko Oparnica su u Novom Selu kod Pančeva, kao da su slutili nevolju, koju godinu pre bombardovanja, kupili plac od devet i po ari i kućicu.
28. 03. 2026. u 06:30
"U MOM UZORKU BARIJUMA JE BILO 1.442 PUTA VIŠE": Kako nas NATO još ubija - Ispovest Mirjane Rajić iz Beograda (FOTO)
KAKO sam, pitate? Dobro sam. Mislim samo o lepim stvarima. Maštam. Sve ružno potiskujem. Mada, vrate se, ponekad, slike koje uznemiravaju i bole. Tada kažem: koliko potresnih sudbina ima, koliko dece bespomoćne kojima je rak oročio život, ja nemam pravo reč da izustim.
27. 03. 2026. u 07:00
STRAHUJEMO DA JE URANIJUM I U KRVI NAŠE DECE: Kako nas NATO još ubija - Potresna ispovest Milenkovića iz Velikih Crljena
DA su Milenkovići, Zoran i Božidara, svih ovih godina otkada su se suočili sa opakom bolešću vodili dnevnik, za njihovu sudbinsku priču bilo bi potrebno više od njihovog života.
26. 03. 2026. u 07:00
"MILOSRDNI ANĐEO" KRIV ZA ČAK 70.000 OBOLELIH I 40.000 UMRLIH:Obimno istraživanje, usled učestalih relativizacija odnosa uranijum - karcinom
NIJE teško izračunati da je broj novoregistrovanih malignih tumora u Srbiji iznosio tokom 20 godina posle NATO agresije 700.000, a ukupan broj umrlih od malignih tumora bio je 400.000.
25. 03. 2026. u 06:45
Najnovije iz rubrike
VIŠE NEĆE BITI "ZNAŠ LI TI KO SAM JA?!": Vučić otkriva plan za Srbiju u 5 tačaka
ONO što je najvažnije, nismo uspeli da građane oslobodimo arogancije i osionosti vlasti, od lokalnog do najvišeg nivoa, da prevedem - nismo uspeli da odgovorimo svim samoživim i arogantnim vlastodršcima, poručio predsednik Vučić.
06. 05. 2026. u 21:07
Gaspromnjeft tvrdi: Pregovore o prodaji udela u NIS-u vodimo samo sa MOL-om
GASPROMNjEFT ne vodi pregovore o prodaji udela u Naftnoj industriji Srbije sa drugim kompanijama, osim sa mađarskim MOL-om, saopšteno je ruskim medijima u kompaniji.
06. 05. 2026. u 20:57
PRVI SATI SLOBODANA MILOŠEVIĆA U ZATVORU: Bivši predsednik bio smešten u samicu od šest kvadrata (FOTO)
SLOBODAN Milošević posle hapšenja 1. aprila 2001. godine, smešten je u samicu Centralnog zatvora u Beogradu.
06. 05. 2026. u 20:26
ŠEŠELJ O IZRAELU: Genocid u Gazi, agresija na Iran bez povoda
NAD Palestincima u Gazi je izvršen genocid, kaže predsednik SRS prof. dr Vojislav Šešelj.
06. 05. 2026. u 19:41
NASTAVAK OKRŠAJA U BLOKADERSKO-OPOZICIONIM REDOVIMA: Ponovo koriste tragediju za svoje podle ciljeve
MEĐUSOBNI sukobi blokadera i opozicionara ne jenjavaju, iz dana u dan sve su učestaliji i čini se kao da njihovim ispadima nema kraja.
06. 05. 2026. u 19:33
Komentari (2)