TUŽNO ZA DAROVITOG I POZNATOG PISCA: Basara misli da je zaista napisao roman godine
Umislio je dobri i pošteni Basara da su mu "Novosti" krive što mu je još jedna knjiga loša

Novosti
IMA pisaca čije se knjige čekaju sa nestrpljenjem. Basara više nije među njima. "Kontraendorfin" je stigao pred čitaoce u avgustu prošle godine. Do odluke o pobedniku "Ninovog" takmičenja pre desetak dana, nikoga nije zanimalo šta ovaj autor ima da kaže u novom romanu. Tužno za darovitog i poznatog pisca.
Basara misli da je zaista napisao roman godine i raduje se nagradi čiji je značaj odavno nestao, koja je izgubila smisao. Basara misli i da je rođen sa talentom za kolumnistu. Da ima duha i znanja za ovakav novinarski posao. Tako što danima psuje i uživa u prostaklucima. Onda besomučno i u nastavcima vređa i blati "Večernje novosti", glavnog urednika Milorada Vučelića, naš Kulturni dodatak, naše novinare, saradnike, kritičare... Samo što ne udari i po kafe kuvaricama, kuririma i vozačima. Opet tužno.
Umislio je dobri i pošteni Basara da su mu "Novosti" krive što mu je još jedna knjiga loša. Sposoban samo da luči hormon mržnje i sujete u svojim novinskim zapisima, hita da postane i kolumnista godine. A velika književnost ostaje mu van domašaja.
Preti i sveti se Svetislav obećanjem da će mu roman doživeti deset izdanja. Videćemo mi, kaže on, kad nas poklopi tom cifrom. Možda je to i moguće u njegovim snovima. Vidi se da mnogo spava, pa je prespavao i prošlogodišnji bojkot "Ninove" nagrade. Ne razume kako to da članovi "Ninovog" žirija nisu stručni, a sviđa im se "Kontraendorfin". Nemaju pojma oni tumači književnosti kojima je Basarino viđenje Andrića ponižavanje srpske literature i kulture. Gura laureat dosledno svoje detronizovanje Andrića i pljuvanje po "Večernjim novostima", kao i kolega mu Mihael Martens. Možda se i to boduje za nešto.

VELIKA PROMENA U ŠKOLAMA U SRBIJI: Od danas ništa neće biti isto, odnosi se na roditelje
RODITELjI školaraca u Srbiji od danas dobijaju automatska zvučna obaveštenja kada nastavnik u elektronski dnevnik upiše izostanak deteta sa časa ili novu ocenu. Mada su deca godinama nalazila načine da ne kažu roditeljima baš sva dešavanja u školi, to sada više neće biti moguće.
17. 04. 2025. u 11:29

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

"KOMPLITLI FRI OF ČARDž": Da li ste čuli kako Putin priča engleski? (VIDEO)
RUSKI predsednik Vladimir Putin imao je u februaru telefonski razgovor s američkim predsednikom Donaldom Trampom o okončanju rata u Ukrajini, a iako tada nije saopšteno kojim su jezikom pričala dvojica državnika verovatno se svako koristio svojim maternjim i oslonio na prevodioce.
17. 04. 2025. u 15:25
Komentari (8)