BIĆE ORDENJA I POSLE VUČIĆA: Lažne liberale boli što su makar na jedno pre podne dve Srbije bile ujedinjene
MEDVED Medeni izašao je na Sretenje iz svoje pećine u palićkom zoološkom vrtu najavivši po narodnom verovanju skori dolazak proleća. Nekako u isto vreme, iz svojih jazbina izmilela su brundala koja su u dubokoj hibernaciji zvanoj devedesete.
Novosti
Njihovi mozgovi zamrznuti u REM fazi večitih podela dobili su novi impuls dodelom ordenja za Dan državnosti.
Taj veliki praznik o kojem bi po zavetu predaka trebalo svi da se sretnemo jedni sa drugima pod srpskom trobojkom opoganila je građanska talibanština koja bi o lentu sretenjskog znamenja obesila i svoju dojučerašnju heroinu - novinarku Jelenu Zorić. Da groteska bude veća - odbijanje "Vučićeve spomenice" sugerisali su joj mahom nikogovići kojima nikada ne bi ni bila namenjena.
I kod Sretenja, kao i onomad o Savindanu na Savskom trgu, dolazimo do stajne tačke kolektivnog harakirija i naricaljki bolje Srbije. Najpre, onoliko horski blatili spomenik Stefanu Nemanji samo iz jednog razloga - zato što ga diže Vučić.
Aha, čekaju u zasedi:
- A koliko je to sve koštalo?
Evo i odgovora - što vi i vaši večni žuti ljubimci ne napraviste i lepši i jeftiniji. Imali ste kad.
Ista je stvar i sada sa ordenima. Boli to što ih dodeljuje Vučić. I što je uspeo da spoji i Čorbu i Bajagu, Gocu i Jelenu, Gagu i Marinu... Da makar na jedno pre podne ujedini dve Srbije. Da li iz praktičnih političkih razloga, to je apsolutno nevažno.
U svom ekstremizmu lažni srpski liberali ne razumeju da su to priznanja Srbije. Da ih je svojom sabljom kovao Karađorđe, a diplomatskom visprenošću pozlatio Miloš. I da će ordenja i Sretenja biti i posle Vučića. To bi trebalo da zna i Vuk Jeremić. Jer, u suprotnom ne bi Zorićki savetovao "iz srca" da vrati orden. Naročito što je koliko do juče tog istog Vučića molio da ga podrži za fotelju u UN.
Preporučujemo
PROČITAJTE: Ceo govor Emira Kusturice na dodeli ordenja povodom Dana državnosti
15. 02. 2021. u 16:33
UKRAJINCI OBORILI NOVI RUSKI DRON: Zaprepastili se šta se nalazi u njemu
JEDNOG od prvih dana 2026. godine ukrajinska vojska oborila je ruski dron novog tipa. Identifikovan je kao „Geran-5“, brz i dalekometni dron.
23. 01. 2026. u 12:25
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (0)