STEFANOVIĆ REAGOVAO NA KRITIKE: Očigledno da jačanje vojske Srbije nekome ozbiljno smeta
POTPREDSEDNIK Vlade i ministar odbrane dr Nebojša Stefanović poručio je danas, reagujući na kritike pojedinih političara i analitičara zbog povećanja izdvajanja za vojsku rebalansom budžeta, da je očigledno da snaženje Vojske Srbije nekome ozbiljno smeta.
Foto: Ministarstvo odbrane
Ministar je tvrdnje da je država nedomaćinski i nelogično u godini borbe sa korona virusom, umesto u zdravstvo, uvećala ulaganja u resor odbrane za 40 odsto, i to za naoružanje, ocenio kao proizvoljne i zlonamerne.
- Samo za izgradnju kovid bolnica u Batajnici, Kruševcu i Novom Sadu, koje su izgrađene na vojnom zemljištu i uz angažovanje Vojnograđevinske ustanove, kao i za funkcionisanje sistema vojnog zdravstva, od plata vojnih lekara i medicinskog osoblja, lečenja velikog broja ljudi do opremanja vojnomedicinskih ustanova, izdvojeno je više od 7,5 milijardi dinara. Podsećam da vojno zdravstvo daje svoj maksimum u borbi protiv kovid pandemije, ali je preuzelo i deo ogromnog tereta koji nosi civilno zdravstvo i pritom je dostupno svim pacijentima, bez obzira da li su vojni osiguranici ili nisu- rekao je Stefanović.
On je podsetio i da se u ovom povećanju nalazi razdeo za veće plate vojnika, koji zaslužuju sva moguća ulaganja u poboljšanje životnog standarda.
- Kada je vojska bila gola i bosa, onda su kritikovali zašto se ne izdvaja za vojsku i za plate vojnika, zašto nema nove opreme i tehnike, zašto nam se kasarne raspadaju, zašto imamo dva ispravna aviona, a sada kada ulažemo novac glasni su u kritici zašto se daje za vojsku. Zaista sam ponosan što se u ovom povećanju nalazi i razdeo za povećanje plata vojnika, koji su to i te kako zaslužili, ali i za nabavku nove vojne opreme i naoružanja, jer želimo da Vojska Srbije bude najjača u regionu- rekao je ministar.
Stefanović je zaključio da je očigledno i da postoji matrica zluradih komentara dežurnih kritičara, koji obavezno uslede nakon svakog investiranja ili bilo kog poteza koji doprinosi jačanju naše vojske.
On je dodao da je sistem odbrane i zadovoljan i zahvalan državi na povećanju ulaganja navedenim rebalansom budžeta.
-To je ogroman novac za Ministarstvo odbrane i Vojsku Srbije. Ali nam je istovremeno, kao svim odgovornim građanima Srbije, drago što je država prepoznala prioritet borbe protiv pandemije i što su sredstva koja su izdvojena i za vakcine i za nabavku zdravstvene opreme, kao i za povećanje plata lekarima i medicinskom osoblju svuda u Srbiji, značajno veća. I sramota je što bilo ko pokušava da umanji napore Srbije u borbi protiv kovida19- rekao je Stefanović.
Preporučujemo
SVE ZBOG SRBIJE? Ministar potvrdio - Hrvatska razmišlja o vraćanju obaveznog vojnog roka
26. 05. 2021. u 16:42
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio
BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.
02. 12. 2025. u 12:35
Komentari (0)