RADIKALI PROTIV IZRUČENJA SRBA AMERIKANCIMA: Postoje svi uslovi da im se sudi u Srbiji
SRS, čiji je lider Vojislav Šešelj, stala je u odbranu srpskih državljana čije izručenje traže SAD.
Foto: Novosti arhiva/V, Danilov
- Ambasada Sjedinjenih Američkih država pozvala je policijskog generala Gorana Radosavljevića Gurija da se suoči s pravdom, aludirajući na ubistvo braće Bitići 1999. godine. Ovo upozorenje može biti opasno s obzirom na Ugovor između Republike Srbije i Sjedinjenih Američkih Država o izručenju.
Očigledno je da Sjedinjene Američke Države ne odustaju od zahteva za utvrđivanje odgovornosti za smrt braće Bitići, bez obzira na činjenicu da njihova smrt nema veze sa ratnim dejstvima na Kosovu i Metohiji.
Sjedinjene Američke Države insistiraju i na izručivanju državljana Srbije optuženih za digitalnu prevaru, iako postoje svi uslovi da se toj grupi naših državljana sudi u Srbiji po našim zakonima, a za njih može biti veoma opasno ako im se bude sudilo u Sjedinjenim Američkim Državama.
Srpska radikalna stranka podseća da je 4. marta 2019. godine Ustavnom sudu Republike Srbije podnela inicijativu za ispitivanje zakonitosti Zakona o potvrđivanju Ugovora između Republike Srbije i Sjedinjenih Američkih Država o izručenju koji je Narodna skupština Republike Srbije donela 14. februara 2019. godine.
Srpski radikali pozivaju Ustavni sud da hitno postupi po podnetoj inicijativi da bi se zaštitila ustavna prava naših građana koji bi mogli snositi posledice zbog postojanja ovog neustavnog ugovora - navode radikali u saopštenju.
Preporučujemo
ŠEŠELj O NOVOM NAPADU NA SRBIJU: Neće biti uspešni, zauzeli smo čvrst stav
02. 07. 2021. u 11:17
SRĐA TRIFKOVIĆ O HRVATSKIM PLANOVIMA: Tri tačke na kojima će Zagreb blokirati Srbiju
04. 07. 2021. u 15:41
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (2)